w ,

Intelektualiści, filozofowie, łosie, jelenie, sarny i dziki ze Stop Bzdurom!

Geje, lesbijki, łosie, jelenie, sarny dziki…

Viral ten był swego czasu dość popularny w internecie. Tym razem głos zabrała “Łania” udzielając wywiadu dla Polityki. Działaczka “Stop Bzdurom” oraz partnerka Michała Sz. znanego szerzej jako Margot mówiła o wielu aspektach swojej działalności.

Wyjaśniała przyczyny niektórych zajść w Warszawie związanych ze społecznością LGBT.

TVP pomija, że pod squotem było tak: podszedł jakiś typiarz z ulicy, zaczął się z nami szarpać, zrywać maseczki, popychać. Złapał jedną dziewczynę i załadował jej dwie solidne buły na twarz. Wywaliła się, jeszcze raz ją uderzył i zaczął uciekać. Miała wargę rozciętą aż po nos, musiała jechać do szpitala. Nas wielokrotnie ci ludzie z furgonetki zastraszali. Krzyczeli: „Poczekaj, aż policja sobie pójdzie, to pogadamy inaczej”… Prawica nakręca się na nas, jakbyśmy były jakimiś groźnymi terrorystkami. A ja ani nie chcę nikogo bić, ani nie jestem w stanie.

Uściśliła nawet zawoalowane szczegóły pobicia działacza proLife.

To nawet nie była akcja Stop Bzdurom. W kawiarni obok odbywała się debata „Czy przemoc jest politycznym rozwiązaniem?”. Usłyszeliśmy queerfobiczne hasła, wszyscy wybiegli, obstawili furgonetkę. Nagrano, jak Margot rzuca się na kierowcę, ale na chodnikach stało parędziesiąt osób, które krzyczały, nalepiały naklejki, ktoś coś zamalował, ktoś urwał lusterka. TVP bardzo się skupia na „pobiciu” kierowcy, ale jemu nic się nie stało. Chłopak się przewrócił, sprytnie się zawinął, wstał, chciał się z nami bić. Typ rosły, po siłce, a my – pięćdziesiąt kilo sztuka.

Ukazywała Michała Sz. jako osobę zaznajomioną z pracami wielu filozofów.

Teraz jest w izolatce covidowej, a jeśli będzie z kimś siedziała, to zanudzi go na śmierć filozoficznym gadaniem. Wyłoży w celi całego Hegla i to ta druga osoba będzie wnioskowała o przeniesienie (…) Jest świetną filozofką. Przez trzy lata intensywnie studiowała, była najlepsza na UW. Przed aresztem zostawiła nam listę filozofów, których mamy jej wysłać. Jest tam „Tysiąc plateu” i jakiś Agamben. Poprosiła też o ulubiony przekład Biblii.

Jeśli jednak ktoś sądzi, że są to słowa osoby nie stanowiącej zagrożenia, to grubo się myli.

Na pytanie dziennikarza polityki, dotyczące tego w jakiej Polsce chciałaby żyć Margot i Łania, ta druga mówi o tym, że najlepiej byłoby gdyby Polski nie było. Bezczelność!

Jako kolektyw anarchistyczny jesteśmy antypaństwowe i przeciwgranicowe. Pewnie musiałaby też zniknąć homofobiczna prawica. Dopóki jest – będziemy działać. Stop Bzdurom nie ma żadnych postulatów czy programu. Działamy, bo chcemy, żeby ludzie queer czuli się lepiej. Myślę, że całkiem sporo właśnie osiągnęłyśmy, brakowało nam solidarności, którą w ostatnich tygodniach udało się zbudować. Są z nami nawet te organizacje, które były nam niechętne.

Nie trudno się domyśleć do czego doprowadzić mogą tego typu rozmyślania. Szczęśliwie element tego typu jest wciąż marginalny i mało kto interesuje się tego typu zachowaniami. Zresztą przenika przez te słowa hipokryzja. Dowodem może być pewna sytuacja z ostatnich dni, kiedy to działacze LGBT skandowali hasła – J**ać Psy. Gdy tylko pojawili się kibice ze swoimi hasłami “Wy***rdalać”, aktywiści spod znaku tęczy poszukiwali w policji obrońców.
Ciekawostką są informacje związane z anarchistycznymi szkoleniami taktyki miejskiej, w jakich brali udział min. Łania i Margot.

Element tego typu winno się stygmatyzować i wyciągać konsekwencje. Anarchizm i działania z tym związane bezpośrednio uderzają w przepisy państwa prawa jakim jest Polska.

Łania w obrzydliwych słowach wypowiedziała się również na temat ministra sprawiedliwości – Zbigniewa Ziobry

Dla mnie nie jest ministrem sprawiedliwości, tylko pajacem. Natomiast mówienie, że Margot jest mężczyzną, obraża ją tak samo jak mówienie, że jest kobietą. Nie jest – mówiła.

Te środowisko to nie tylko element niebezpieczny ale również chamski. Zachowania tego typu powinno się zwalczać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Sankcje dla Białorusi? Tego chcą szefowie MSZ UE!

Działacze PO wstydzą się za własną partię!