w ,

Izraelska presja wobec Polski! Kneset straszy nas odwołaniem ambasador Anny Azari

W Knesecie specjalna komisja debatuje nad odwołaniem Anny Azari z funkcji ambasadora Izraela w Polsce. Winą za odwołanie dyplomaty Izrael chce obarczyć… Polaków.

Członkowie komisji spraw zagranicznych izraelskiego parlamentu przygotowują inicjatywę, w ramach której chcą zażądać odwołania na konsultacje ambasador Izraela w Polsce Anny Azari. To forma protestu przeciw nowelizacji ustawy o IPN – podały izraelskie media.

Autorka pomysłu Ajelet Nahmias-Werbin uważa, że odwołanie Azari miałoby „wywrzeć presję na Polskę w celu podkreślenia powagi sprawy” – pisze „Times of Israel”. W samej komisji nie ma jednak zgody co do tego pomysłu.

Przeciwny odwołaniu Azari jest np. Ofer Szelach z centrowego ugrupowania Jest Przyszłość. – Izrael wyraził swój sprzeciw i musi nadal to robić. Ustawa o IPN jest haniebna i nie ma sposobu, by wyjaśnić ją w Izraelu, ale musimy patrzeć w przyszłość. Odwołanie ambasadora to nic strasznego, ale nie popieram tego – stwierdził Szelach dodając, że odwołanie ambasador nie przysłużyłoby się rozwiązaniu obecnego konfliktu na linii Tel Awiw-Warszawa.

Źródło: tvp.info, pch24.pl

https://www.youtube.com/watch?v=z4hzvb2eVsA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Wpływy Kremla w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Eksperci publikują ciekawy raport

76 lat temu, 14 lutego 1942 r. powstała Armia Krajowa! Cześć i chwała bohaterom!