w ,

„Jak Platforma Obywatelska w latach 2007-2015 zwijała polską służbę zdrowia❓” Mocny przykład!

Wiceminister Aktywów Państwowych Janusz Kowalski opublikował na Facebooku bardzo ciekawy wpis: „Wpis ten dedykuję aktywnym obecnie recenzentom rządu Zjednoczonej Prawicy:Małgorzata Kidawa-Błońska, Bartosz Arłukowicz, Poseł Michał Szczerba, Tomasz Grodzki, Ewa Kopacz, Grzegorz Schetyna i oczywiście Tomasz Siemoniak.

Jak Platforma Obywatelska w latach 2007-2015 zwijała polską służbę zdrowia

Konkretny przykład. 📣 21 maja 2013 r. minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak zarządzeniem nr 12/MON zlikwidował 143 ambulatoria oraz ambulatoria z izbami chorych – publiczne zakłady opieki zdrowotnej na terenie całej Polski.

W ich miejsce zostało utworzonych jedynie‼️ 56 podmiotów leczniczych. Prosty rachunek: minister obrony narodowej z Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak zlikwidował jednym podpisem 87 placówek opieki zdrowotnej na obszarze całej Polski!”

Jeden z komentarzy pod wpisem (Konrad Peroński): „To jeden z przykładów jak PO „zwijała” państwo polskie . Jako przykład podam, iż w tym okresie w moim Kaliszu w 100 tys. mieście zlikwidowano szpitalny oddział kardiologiczny, a ludzi z zawałem serca wożono karetkami do innej miejscowości 30 km dalej. Niektórzy nie przeżyli tej podróży. PO jest gorsza od koronawirusa”.

„Zamknij szpitale dam ci 200 baniek”

Pamiętacie Państwo aferę taśmową? Przypomnę jeden fragment:

BARTOSZ ARŁUKOWICZ: (…) Nie chcę przegadać całego wieczoru o szpitalach, bo też chcę odsapnąć. Ty pewnie też. Ale powiem ci tylko jedno. To, co wyprawiają te chłopaki, przekracza wszelkie granice rozsądku. Przychodzi do mnie Sowa (Marek, marszałek województwa małopolskiego – przyp. red.) i mówi: miliard dla szpitala. Mówię: chłopie, ku**a, masz tych szpitali co drugą ulicę. Zamknij cztery i przyjdź po 200 baniek, a nie po miliard. (…)

(Marszałek Geblewicz wspomniał, że chce tylko 20 milionów na szpital)”

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Dramat nie opozycja! Policja udowodniła kłamstwo politykom PO, co zrobili? Zablokowali profil Policji…

Chrystusowcy potrzebują wsparcia! Trzeba dobić do 1000 subów na YouTube do prowadzenia transmisji na żywo!