w ,

Janda dostała z budżetu państwa prawie 2 mln PLN! Jeszcze jej mało! Chce prawie 6 mln PLN!

W piątek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego podało, że 2064 podmioty otrzymają pomoc finansową w ramach Funduszu Wsparcia Kultury (FWK) na bieżącą działalność muzyczną, teatralną i taneczną, a także utrzymanie miejsc pracy. Budżet FWK wynosi 400 mln zł. Resort opublikował również pełną listę beneficjentów. Kwoty wsparcia przyznanego poszczególnym podmiotom i osobom wywołały dyskusję w mediach społecznościowych.

W czasie pandemii przyznano milionowe dotacje dla bogatych piosenkarzy, czy dla zagranicznych korporacji. Postąpiono źle, ktoś tego zdecydowanie nie przemyślał ale wróćmy do samej Jandy.

Janda ma na koncie wiele wypowiedzi obrażajacych i znieważających konserwatystów. – Czuję się, jakby ktoś na mnie s**ł cały czas! – mówiła w 2017 r. w Radiu Zet. W 2019 r. Janda udostępniła na Facebooku grafikę porównującą wyborców PiS do prostytutek.

https://twitter.com/FremdenlegionPL/status/1327652217634099201

– Wnioskowaliśmy o 5,8 mln zł, tyle dokładnie wynoszą nasze straty, które zostały udokumentowane we wniosku, a otrzymaliśmy 1,8 mln zł wsparcia. Jestem więc trochę rozgoryczona, że naszym dwóm teatrom przyznano zaledwie 30 proc. kwoty, jakiej potrzebowaliśmy. Choć z drugiej strony cieszę się, że dostaliśmy chociaż tyle, bo myślałam, że pan minister nas skreśli – powiedziała Janda rozmowie z wp.pl.

https://twitter.com/BartekPiekarski/status/1327596687892877313

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

“Nazistowska nagonka na Bąkiewicza”, wulgarna tłuszcza ze Strajku Kobiet pod domem organizatora Marszu Niepodległości

MOCNA RELACJA! “Gazeta Wybiórcza gardzi bezdomnymi?”