– Chciałem podziękować Senatowi, Panu Marszałkowi i Wicemarszałkom Senatu, wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że budżet został uchwalony, że cały ten zamysł, aby Polacy zostali pozbawieni tego wszystkiego, co uzyskali w ostatnim roku – 500 plus, obniżenie wieku emerytalnego, Mieszkanie Plus, (…) całkowicie się nie powiódł – powiedział Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej po uchwaleniu przez Senat ustawy budżetowej.

Prezes PiS podkreślił, że jest bardzo ważne, aby odbyło się dziś kolejne posiedzenie Sejmu.

– Jest rzeczą istotną z punktu widzenia polskiego parlamentaryzmu, żeby dzisiaj zostało otwarte 34. posiedzenie Sejmu. Mam nadzieję, że w ciągu kilku godzin zostanie otwarte kolejne posiedzenie – powiedział.

Jarosław Kaczyński oświadczył, że działania opozycji były nie tylko szkodliwe, ale i niezgodne z prawem.

– Działania opozycji były niezgodne z prawem, z Konstytucją, z regulaminem Sejmu, z ustawą o prawach posłów i senatorów, wreszcie niezgodnych z kodeksem karnym i muszą zostać działań zostanie uchylone, zlikwidowane i zakończone – mówił.

– To było – powtarzam – całkowicie nielegalne i to było celowo skierowane przeciwko polskiej demokracji, bo cała ta walka, która się toczy, to jest walka przeciw demokracji, przeciwko temu, żeby większość parlamentarna mogła decydować w interesie Polaków – dodał Prezes PiS.

Za: pis.org.pl

Komentarze:

komentarzy

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here