w

Jeśli pielęgniarka zarabia na miesiąc tyle, ile politycy PO wydawali na jedną kolację, to zasługuje na podwyżkę

Nie mam co do tego żadnych wątpliwości – jeśli jakaś pielęgniarka z Centrum Zdrowia Dziecka (CZD) zarabia w ciągu miesiąca na rękę równowartość kwoty, którą politycy Platformy Obywatelskiej potrafili wydać na jedną tylko kolację, to zasługuje na podwyżkę. Osiem lat zaniedbań można rozwiązać prostą decyzją. Tym bardziej, że CZD jest jednostką podlegającą bezpośrednio Ministerstwu Zdrowia, a kolejne dni strajku nikomu nie przyniosą pożytku.

Przypomnijmy – politycy Platformy Obywatelskiej lubili spotykać się w drogich restauracjach, aby sobie pogadać. Okazuje się, że na jedną tylko kolację Radosław Sikorski z Janem Vincentem Rostowskim wydali 1352 zł, a Marek Belka z Bartłomiejem Sienkiewiczem aż 1435 zł. Jedząc słynne ośmiorniczki i popijając drogie wina za publiczne pieniądze platformianej władzy na pewno żyło się lepiej.

Co innego pielęgniarki z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Praca niektórych z nich jest wyceniana na 2,1 – 2,2 tys. zł brutto. Na rękę otrzymują one po 1,6 tys. zł, co w istocie jest niewiele wyższą kwotą od tej, którą politycy PO wydawali na kolacje w ekskluzywnych restauracjach. I właśnie dlatego te pielęgniarki zasługują na podwyżkę. Przedłużający się strajk nikomu nie będzie przynosił pożytku.

Za: niewygodne.info.pl

https://www.youtube.com/watch?v=XW_SsYC2MwU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

ONR odpowiada wyrodnej wnuczce rotmistrza Witodla Pileckiego

ZOBACZ! Podsumowanie rządów koalicji PO-PSL