w ,

„Kicz! Sztuczność! Kpiny!” to pierwsze skojarzenia po obejrzeniu „życzeń z promptera” Kidawy-Błońskiej

14 grudnia na konwencji PO Małgorzata Kidawa-Błońska została wybrana kandydatką KO na prezydenta w majowych wyborach. Z tej okazji, w ramach trwającej już prekampanii wyborczej opublikowała film z życzeniami. Wprost ze swojego domu. Na głównym nie jest sama Kidawa-Błońska, jej mąż, pies, czy dom – uwagę przyciąga głównie choinka, na której wisi bowiem bombka z napisem „konstytucja”. Upolitycznienie życzeń świątecznych, tak – zrobiła to.

Za komentowanie krótkiego spotu szybko wzięli się internauci, którzy dopatrzyli się na nim m.in. dowodów na to, że polityk czytała życzenia z promptera (w okularach Kidawy-Błońskiej ma być widać odbicie świecącego ekranu, który przypomina prompter). Inni zwracają uwagę, że Kidawa-Błońska nawet nie wspomniała, o jakie święta chodzi. Może „święta zimowe”?

– Życzymy Wam, nam, wszystkim, abyśmy na nowo odkryli znaczenie Świąt. Żebyśmy uwierzyli, ze światło zwycięża ciemność, miłość jest lepsza niż nienawiść a człowiek jest stworzony, by być dobrym i żyć w kochającej się wspólnocie. Wesołych Świąt! – kończą razem Kidawowie-Błońscy. Tutaj pojawia się pytanie, jak działaczka Platformy Obywatelskiej chce nam na „nowo odkrywać Święta”? Może tak jak Belgowie, Szwedzi, czy Duńczycy dziś odkrywają święta – bez choinek, bez Boga, bez tradycji – w strachu przed islamskim zamachem? Dziękuję za takie „odkrywanie” Świąt, wolę pozostać przy naszych tradycjach.

Wigilia 23 grudnia? :-)

„O i Wigilę zrobili 23 grudnia, jeszcze przed Świętami. Bardzo dobry pomysł” – napisał dziennikarz TVP Jacek Łęski. „Wy także macie Wigilię 23 grudnia? Pani Kidawa nagrała przygotowania do Świąt, ale nie wiadomo jakich, bo zaraz przychodzi syn i przyjaciele” – skomentował spot PiS Dominik Tarczyński.

Zgadzam ze zdaniem jednego z redaktorów wPolityce.pl: „Święta Narodzenia Pańskiego, a mowa o światłości i miłości, bez jakiegokolwiek odniesienia do Boga! Co niepokoi, ostatnie słowa życzeń Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, zdają się być jednoznaczną aluzją polityczną. Szkoda!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Partia ich jedynym żywicielem! Oświadczenia majątkowe posłów RAZEM

Kto jest rasistą?