http://www.policja.pl/
w ,

Kłamał że ma koronawirusa, bo nie chciał trafić do więzienia. Grozi mu dodatkowe 8 lat więzienia.

Nawet 8 lat może spędzić w więzieniu 30-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Mężczyzna został zatrzymany w związku z koniecznością odbycia kary pozbawienia wolności. Podczas czynności powiedział policjantom, że ma koronawirusa. Mundurowi wdrożyli procedury, które obowiązują w takich sytuacjach. Okazało się jednak, że mężczyzna kłamał, bo nie chciał trafić do więzienia.

Wczoraj, 24.03.2020 r., przed 14.00, policjanci z komisariatu w Rajczy na ul. Parkowej zauważyli 30-letniego mężczyznę, poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Żywcu w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Kiedy stróże prawa zatrzymali 30-latka, ten powiedział im, że kilka dni temu wrócił z Holandii i jest zakażony koronawirusem. W związku z tym mundurowi powiadomili o sytuacji odpowiednie służby i wdrożyli procedurę. Stróże prawa zabezpieczyli się przed zakażeniem i wezwali na miejsce odpowiednio przygotowany zespół pogotowia ratunkowego. W międzyczasie  weryfikowali wersję przedstawioną przez 30-latka. Sprawdzenia zarówno w żywieckim sanepidzie, jak i w trakcie rozmów przeprowadzonych z jego rodziną, wykluczyły, aby mężczyzna przebywał za granicą. Podczas przeprowadzonego badania także nie stwierdzono u niego żadnych objawów choroby. 30-latek został zatrzymany i trafił do aresztu śledczego. Oprócz kary, którą ma do odbicia, grozi mu dodatkowo 8-letni pobyt w więzieniu.

Bezmyślność, brak rozsądku, ukrywanie prawdy lub wręcz okłamywanie, mogą mieć w tym szczególnym okresie znaczenie dla życia i zdrowia innych osób, w tym służb niosących niezbędną pomoc. Dlatego prosimy o rozwagę, stosowanie się do obowiązujących zasad, a w przypadku interwencji służb – przekazywanie prawdziwych informacji.

Rozpoznajesz tych mężczyzn? Brutalnie pobici człowieka – udostępnij pomóż Policji złapać bandytów!

 

Za: http://www.policja.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Narażają nie tylko posłów. W Sejmie pracują starsze osoby tuż przed emeryturą

Belgrad: szpital polowy na 3000 łóżek dla chorych na koronawirusa [WIDEO]