twitter.com
w

KOD gaśnie. Pod Pałacem Prezydenckim miała być wielka demonstracja. Przyszło zaledwie tysiąc osób

Z okazji pierwszej rocznicy objęcia urzędu Prezydenta RP przez Andrzeja Dudę, KOD postanowił zorganizować demonstrację pod Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu. Miał być wielki pokaz niechęci i dezaprobaty wobec obecnego prezydenta. Okazało się jednak, że przyszło raptem tysiąc osób (szacunki Gazety Wyborczej). Mam wrażenie, że byli to głównie zdesperowani ludzie, których działania bardziej zniechęcają niż zachęcają postronnych do popierania ich idei.

W rocznicę zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na Prezydenta RP Komitet Obrony Demokracji postanowił zorganizować demonstrację. Pod hasłami o tym, że Duda zabiera im demokrację, miał się stawić wielki tłum zatroskanych losem Polski KOD-owców. Co się jednak okazało? W sobotnie popołudnie przed Pałac Prezydencki przyszło ok. 1 tysiąca osób. Mam wrażenie, że byli to głównie ludzie starsi, nieraz zdesperowani, których działania bardziej zniechęcają niż zachęcają postronnych do popierania ich idei.

Nie mam co do tego żadnych wątpliwości – KOD zaczął gasnąć. Aby odwrócić niekorzystne dla nich tendencje Mateusz Kijowski i jego przyboczni potrzebują nowego bodźca, nowego paliwa, dzięki któremu będą mogli kontynuować swoją działalność. Takim paliwem może być kolejne zamieszanie w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, które szykuje nam prezes Rzepliński. Warto przypomnieć, że w tym tygodniu zamierza on uwalić nową ustawę o TK przyjętą przez Sejm pod koniec lipca. Wątpliwości tym razem będzie budził tryb procesowania Trybunału pod przewodnictwem Rzeplińskiego. Otóż chce on przyjąć, że nowa ustawa o TK jest niekonstytucyjna na… posiedzeniu niejawnym sędziów TK. W ten sposób, aż prosi rząd, aby tego orzeczenia nie publikować, co tym samym dostarczy nowego paliwa dla KOD-u… Za: niewygodne.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

BULWERSUJĄCE! Imigrant brutalnie zamordował pracownicę ośrodka. Uniknie kary!

Bułgaria: Muzułmanki ignorują zakaz noszenia burek. I srogo za to płacą!