w ,

Kolejne akty antykatolickie we Francji. Figura Matki Boskiej pozbawiona głowy!

We francuskiej miejscowości Marlhes, położonej niedaleko Saint-Étienne zdewastowano posąg Matki Boskiej. Figurze odcięto głowę. Posąg złamano na wysokości głowy i klatki piersiowej. Figura wykonana jest z żeliwa i ma metalowe zbrojenie – wandale musieli być dobrze przygotowani do jej zniszczenia.

To nie pierwszy raz kiedy dochodzi do uszkodzenia figury Matki Boskiej w Marlhes. W zeszłym roku zniszczył ją pożar. „Nie wiadomo, jaka była jego przyczyna”.

Warto dodać, że Saint-Étienne jest miejscowością, w której przebywa wielu imigrantów, kilka miesięcy temu w mediach pojawiła się informacja, że „około czterdziestu bezdomnych migrantów usunęła policja z Uniwersytetu Jeana Monneta w Saint-Etienne. Osoby te zajęły pomieszczenia uniwersyteckie na swoje mieszkanie w piątek. Tym razem ekspulsja nastąpiła więc bardzo szybko”.

Saint-Étienne – miejscowość i gmina we Francji, we wschodniej części Masywu Centralnego, w regionie Owernia-Rodan-Alpy, w departamencie Loara. Miejscowość jest położona około 60 km na południowy zachód od stolicy regionu – miasta Lyon.

Za: tvp.info,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Pedofil chce wrócić do Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Ma tupet!

Rafał Trzaskowski i Paweł Rabiej pójdą razem w Paradzie Równości – Warszawa patronem eventu LGBT