w ,

Kolejne donosy Lewicy

Lewica będzie zabiegać o to, aby sekretarz generalna Rady Europy Marija Pejčinović Burić przyjechała do Polski i spotkała się z premierem Mateuszem Morawieckim ws. konwencji stambulskiej – przekazała Wanda Nowicka.

Sekretarz Rady Europy wystosowała w niedzielę oświadczenie dotyczące dążeń polskiego rządu do wycofania się z konwencji stambulskiej.

Zapowiedzi przedstawicieli polskiego rządu, że Polska powinna wycofać się z konwencji stambulskiej, są alarmujące (…) Konwencja stambulska jest kluczowym międzynarodowym układem Rady Europy dotyczącym zwalczania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej – i to jest jedyny cel, jaki jej przyświeca.

Wczytując się głębiej w annały tego dokumentu widać gołym okiem, jak bardzo mija się z prawdą Marija Pejčinović. Sekretarz dodała przy tym:

Wyjście z niej byłoby godne ubolewania i stanowiłoby wielki krok wstecz, jeśli chodzi o ochronę kobiet przed przemocą w Europie

W sobotę Minister Sprawiedliwości – Zbigniew Ziobro poinformował, że złoży wniosek do resortu rodziny o podjęcie działań związanych z odstąpieniem Polski od konwencji stambulskiej. Wgedług najnowszych informacji wniosek został już złożony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Zbigniew Ziobro: Wyższe kary za przestępstwa seksualne.

BRAWO! Twarda interwencja ministra Wosia! Wystąpił w obronie Brygady Świętokrzyskiej NSZ! Powstanie pomnik!