Kolejny "INCYDENT". Londyn: 7 ofiar śmiertelnych i dziesiątki rannych. - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 12 lipca, 2020

Kolejny “INCYDENT”. Londyn: 7 ofiar śmiertelnych i dziesiątki rannych.

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Wciąż rośnie liczba ofiar zamachów w brytyjskiej stolicy. Najnowsze informacje wskazują, że w wyniku ataków zginęło co najmniej 7 osób, a 48 zostało rannych. Chociaż do aktu terroru na razie nie przyznała się żadna organizacja, to tropy wskazują na inspirację ze strony Państwa Islamskiego.

Już w sobotę terroryści z ISIS nawoływali do przeprowadzania ataków z użyciem noży, broni oraz pojazdów. Celem napaści z okazji muzułmańskiego świątecznego miesiąca – ramadanu – mieli być „krzyżowcy”, co w retoryce islamistów oznacza mieszkańców Europy.

Wkrótce po apelu na ulicach stolicy Zjednoczonego Królestwa polała się krew. Na Moście Londyńskim (London Bridge) w centrum miasta samochód dostawczy wjechał w grupę pieszych. Następnie skierował się do Borough Market gdzie istnieje wiele pubów i restauracji.

W tej „imprezowej” dzielnicy napastnicy wyskoczyli z samochodu z nożami i ranili wiele osób, w tym policjanta. Funkcjonariusz odniósł poważne obrażenia.

Na miejscu pojawiła się policja, która zastrzeliła dżihadystów, gdyż początkowo wydawało się, że terroryści mieli na sobie „pasy szahida” z ładunkami wybuchowymi. Okazały się być to tylko atrapy.

Media informowały również o zamachu w okolicy Vauxhall,5 kmod Mostu Londyńskiego oraz Borough Market. Te doniesienia zostały zdementowane.

W sprawie trwa śledztwo, a do Wielkiej Brytanii spływają wyrazy wsparcia i otuchy.

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,708FaniLubię
18,055ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy