Kolejny “INCYDENT”. Londyn: 7 ofiar śmiertelnych i dziesiątki rannych.

0
9720

Wciąż rośnie liczba ofiar zamachów w brytyjskiej stolicy. Najnowsze informacje wskazują, że w wyniku ataków zginęło co najmniej 7 osób, a 48 zostało rannych. Chociaż do aktu terroru na razie nie przyznała się żadna organizacja, to tropy wskazują na inspirację ze strony Państwa Islamskiego.

Już w sobotę terroryści z ISIS nawoływali do przeprowadzania ataków z użyciem noży, broni oraz pojazdów. Celem napaści z okazji muzułmańskiego świątecznego miesiąca – ramadanu – mieli być „krzyżowcy”, co w retoryce islamistów oznacza mieszkańców Europy.

Wkrótce po apelu na ulicach stolicy Zjednoczonego Królestwa polała się krew. Na Moście Londyńskim (London Bridge) w centrum miasta samochód dostawczy wjechał w grupę pieszych. Następnie skierował się do Borough Market gdzie istnieje wiele pubów i restauracji.

W tej „imprezowej” dzielnicy napastnicy wyskoczyli z samochodu z nożami i ranili wiele osób, w tym policjanta. Funkcjonariusz odniósł poważne obrażenia.

Na miejscu pojawiła się policja, która zastrzeliła dżihadystów, gdyż początkowo wydawało się, że terroryści mieli na sobie „pasy szahida” z ładunkami wybuchowymi. Okazały się być to tylko atrapy.

Media informowały również o zamachu w okolicy Vauxhall,5 kmod Mostu Londyńskiego oraz Borough Market. Te doniesienia zostały zdementowane.

W sprawie trwa śledztwo, a do Wielkiej Brytanii spływają wyrazy wsparcia i otuchy.

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here