Kolejny skandal dziennikarski! Czy "Gazeta Wyborcza" płaci za udzielenie komentarza pasującego do wcześniej przygotowanej tezy tekstu? - PrawicowyInternet.pl
środa, 27 maja, 2020

Kolejny skandal dziennikarski! Czy “Gazeta Wyborcza” płaci za udzielenie komentarza pasującego do wcześniej przygotowanej tezy tekstu?

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Zdaniem Ewy Latusek, przewodniczącej NSZZ Solidarność Autosan, redaktorzy „Gazety Wyborczej” proponowali pracownikom przedsiębiorstwa „Autosan” pieniądze. Warunkiem ich otrzymania było udzielenie komentarza pasującego do wcześniej przygotowanej tezy tekstu. Latusek twierdzi, że dziennikarze proponowali kwoty w wysokości ok. 400 zł.

Podczas audycji na antenie Radia Wnet, Ewa Latusek z NSZZ Solidarność Autosan komentowała związkową działalność, a także zwróciła uwagę na duże zainteresowanie mediów sprawami związanymi z przedsiębiorstwem. Wypowiedź Latusek była jednak niezwykle interesująca ze względu na informacje na temat pracy redaktorów „Gazety Wyborczej”. Zdaniem przewodniczącej związku zawodowego przy Autosanie, redaktorzy dziennika zarządzanego przez Adama Michnika oferowali pieniądze dla pracowników przedsiębiorstwa. Redaktorzy mieli prosić o komentarze pasujące do wcześniej przygotowanej tezy tekstu. W zamian za sztucznie wyreżyserowane komentarze mieli oferować kwoty rzędu 400 zł.

– Media nie tylko koczują pod Autosanem, ale wręcz próbują przekupić pracowników. Były sytuacje, że redaktorzy z „Gazety Wyborczej” proponowali pracownikom pieniądze za odpowiednie wypowiedzi. Były to kwoty rzędu 400 zł, co nie jest małą kwotą przy naszych zarobkach – mówiła Latusek. – Redaktorzy „Gazety Wyborczej” chcieli usłyszeć to co sami wkładali w usta tym ludziom – dodawała.

Szefowa NSZZ Solidarność Autosan podkreśliła jednak, że nigdy nie doszło do sytuacji, w której jakikolwiek pracownik skusiłby się na proponowane przez dziennikarzy „GW” warunki i przyjęcie od nich pieniędzy.

Za: pch24.pl, Źródło: wpolityce.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,228FaniLubię
17,868ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy