Kombatanci apelują o degradację Jaruzelskiego. Ja również! Odebrać komuchowi wszelkie honory!

2
29171

Jerzy Bukowski z Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, zwrócił się z prośbą do prezydenta Andrzeja Dudy o zdegradowanie do stopnia szeregowego generała Wojciecha Jaruzelskiego. Ma to związek z niedawnym awansowaniem pułkownika Ryszarda Kuklińskiego.

Andrzej Duda podpisał niedawno decyzję o awansowaniu do stopnia generała brygady pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. W związku z tym awansem skupieni w POKiN kombatanci apelują do prezydenta o „wzięcie pod rozwagę wysuniętą kilka lat temu propozycję zdegradowania do stopnia szeregowego generała Wojciecha Jaruzelskiego, który był “zdrajcą polskiej racji stanu wiernie służącym Związkowi Sowieckiemu”.

Co ciekawe, kombatanci powołują się przy tym na słowa samego Jaruzelskiego, który kiedyś powiedział: „jeśli uznamy Kuklińskiego za bohatera, to znaczy że my wszyscy jesteśmy zdrajcami”. „Skoro Ryszard Kukliński został wreszcie oficjalnie uznany za bohatera oznacza to, że Wojciech Jaruzelski jest zdrajcą. A zdrajcom zrywa się szlify generalskie, nawet pośmiertnie, o co proszę prezydenta Andrzeja Dudę” – pisze w swym apelu dr Bukowski.

„Kukliński i Jaruzelski są postaciami-symbolami w najnowszej historii Polski: pierwszy z narażeniem życia własnego oraz swojej rodziny podjął się patriotycznej misji i znacznie przyczynił do upadku imperium zła, drugi dobrowolnie zaprzedał się obcemu mocarstwu i w jego interesie zniewalał własny naród” – czytamy w piśmie rzecznika POKiN.

Artykuł za : pch24.pl, źródło: wPolityce.pl

Mój komentarz: w pełni popieram apel Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych, jeśli #dobrazmiana jest rzeczywiście w czymś “dobra”, to właśnie w przywracaniu w Polsce pamięci o naszych bohaterach-żołnierzach wyklętych i prześladowanych przez komunę Polakach.

Przyszedł wreszcie czas na sprawiedliwość dziejową, w której zdrajcy są nazywani zdrajcami, w której sprzedawczyki odpowiedzialni za mordy na polskim narodzie znikną z alei zasłużonych na polskich cmentarzach (w szczególności z Powązek) i w której utracą emerytury, świadczenia, majątki, bądź CHOCIAŻ pośmiertnie, nienależne im tytuły.

Czekamy również na wyjaśnienie mordów okresu PRL – w szczególności, mordu ks. Jerzego Popiełuszki, oraz sądowe rozliczenie się ze sprawcami pobić, zastraszeń, pacyfikacji…

Zapraszam Państwa do działu: Stan Wojenny !!! 

Andrzej Duda w pięknych słowach mówił o przywracaniu godności Polsce, teraz czekamy na czyny. Idealną okazją do symbolicznego zdegradowania zdrajcy będzie 35 rocznica wprowadzenia stanu wojennego… 13 grudnia 2016 roku! 

 

Komentarze:

komentarzy

2 COMMENTS

  1. Gdyby nie PAN GEN. JARUZELSKI to tacy jak GWIAZDA wąchaliby kwiatki od spodu. A czemu nie zdegradujecie socjalisty Marszałka Piłsudskiego, on wytłukł prawie 400 Polaków ???

  2. Z komentarzy wynika że PRL był legalny zgodny z wolą narodu co jest historycznym kłamstwem tylko trzeba znać prawdę historyczną i fakty same się obronią.Ten który jest temu przeciwny jest dzieckiem komunizmu !!!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here