w ,

KOMENTARZ: “Gazeta Wyborcza to medialny ściek od wielu lat. Normalni i przyzwoici ludzie nie powinni brać czegoś takiego do rąk”

Wiceminister dr Marcin Romanowski komentuje kolejne znieważanie świętych dla katolików symboli przez środowisko “Gazety Wyborczej”: “Nie dziwi mnie, że ta obrazoburcza grafika pojawiła się akurat w “Wysokich Obcasach”, w końcu “Gazeta Wyborcza” to medialny ściek od wielu lat” – pisze na Facebooku.

Zresztą Wysokie Obcasy wbrew swojej nazwie prezentują moralne i estetyczne dno i szkoda na nie słów. To, co można i trzeba dziś głośno powiedzieć w kwestii ochrony wolności religijnej, to to, że polskie sądy nie stanęły dotychczas na wysokości zadania.

Z punktu widzenia prawa karnego ważna jest przede wszystkim prawidłowa identyfikacja – będąca po stronie sędziów – czy dane obrazoburcze i skandaliczne zachowania wypełniają znamiona przestępstwa obrazy uczuć religijnych z art. 196 kk. Potrzebne są do tego szkolenia, materiały informacyjne. W tego typu sprawach warto też wziąć pod uwagę, że ewentualne wyroki mają charakter prewencyjny. Pozwolą one ograniczyć akty chrystianofobii w przyszłości.

Nie można jednak jedynie się oburzać i wyrażać słuszny gniew, należy przede wszystkim działać. Dlatego też pracujemy nad rozwiązaniami usprawniającymi stosowanie prawa w zakresie ochrony wolności religijnej: w prawie pracy, w prawie wykroczeń, z zakresie rozwiązań administracyjnoprawnych, odpowiedzialności cywilnej.

Minister Romanowski w Polskim Radiu 24:

Wiceminister sprawiedliwości podkreślił, że tak naprawdę mamy do czynienia z zachowaniem, które nie powinno dziwić. – “Gazeta Wyborcza” to medialny ściek i nie waham się użyć tego sformułowania. Mamy kolejne potwierdzenie tego, że normalni i przyzwoici ludzie nie powinni brać czegoś takiego do rąk. Ewidentnie doszło do naruszenia artykułu 196 Kodeksu karnego, czyli obrazy uczuć religijnych. Wizerunek Matki Boskiej jest nie tylko naszym narodowym dziedzictwem, ale również istotnym elementem naszej wiary. Wpisanie elementu błyskawicy, cywilizacji śmierci w stosunku do tej, która jest pełnią cywilizacji życia, jest czymś wyjątkowo obrzydliwym. Warto przy tym pamiętać, że ten znak był używany przez esesmanów podczas II wojny światowej. Jest to więc ewidentna promocja antykultury przez lewackie środowiska, które od wielu tygodni dopuszczają się obrzydliwych aktów chrystianofobii. Mamy cały ciąg działań, nieustannego łamania prawa i naruszania wartości konstytucyjnych – wolności sumienia i wyznania – stwierdził Marcin Romanowski. – Lewacka hołota potrafi tylko niszczyć. Nie ma nic pozytywnego do zaproponowania – dodał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Donald Tusk za wierną służbę Unii Europejskiej otrzyma najwyższą emeryturę w Polsce!

GŁUPOTA TYGODNIA! Wg Ochojskiej “Wyborcza” i TVN mają nadzorować zakup szczepionek