w

Komisarz Bieńkowska i obrona niemieckich, francuskich oraz portugalskich marketów przed nałożeniem na nie podatku

Elżbieta Bieńkowska spotykała się z lobbystami reprezentującymi interesy działających w naszym kraju zagranicznych sieci handlowych, które chciały uwalenia projektu podatku od sieci handlowych w Polsce. Niedługo później Komisja Europejska wydała decyzję nakazująca wstrzymanie działania tego podatku. Jak widać – interesy zagranicznych sieci handlowych są dla eurokratów priorytetowe.

Donald Tusk, kiedy uciekał do Brukseli, postanowił zabrać ze sobą swoją ulubioną minister, czyli Elżbietę Bieńkowską. Ta została Europejskim Komisarzem ds. Rynku Wewnętrznego i Usług. Gabinet polityczny komisarza europejskiego ma obowiązek prowadzić ogólnodostępny dziennik spotkań. Z treści dziennika spotkań Bieńkowskiej wynika, że spotykała się ona z przedstawicielami Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, reprezentującej interesy działających w Polsce zagranicznych sieci handlowych, które chciały zablokowania podatku od sieci handlowych w Polsce.

Co dzieje się później? Komisja Europejska kwestionuje zasady podatku od sieci handlowych w Polsce. Zdaniem eurokratów mniejsze sieci mogą w naszym kraju liczyć na „nieuprawnioną pomoc publiczną” (sic!), gdyż stawka podatku jest dla nich niższa w porównaniu do stawki obowiązującej większe sieci handlowe. Przypomnijmy – od 1 września miały funkcjonować dwie stawki podatku od sieci handlowych liczone od przychodów ze sprzedaży detalicznej: 0,8 proc. dla sieci osiągających przychody między 17 mln zł a 170 mln zł miesięcznie i 1,4 proc. dla sieci osiągających przychody powyżej 170 mln zł miesięcznie. Kwota wolna od podatku w skali roku wynosiła 204 mln zł.

Wyższa stawka podatkowa dotknęłaby przede wszystkim zagraniczne sieci handlowe (Rossmann, Lidl, Tesco, Auchan, Carrefour, Biedronka, Netto, Ikea). Jak widać po decyzji Komisji Europejskiej interesy niemieckich, francuskich czy portugalskich marketów okazały się być ważniejsze od interesu państwa, w którym te sieci działają.

Za: niewygodne.info.pl

3 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. A co sie spodziewać po Bieńkowskiej, przecież ona wywodzi sie z tej złodziejskiej parti co i rudzielec. Nigdy nic dobrego dla polaków nie zrobili.Układy układziki,kolesiostwo i łapówkarstwo to potrafią najbardziej.

  2. Duże brawo dla PO gnoicie i zgnoiliście ,ponadto już dawno sprzedaliście Polskę i nadal plujecie w Nią. Ale to są metody tych niewinnych oficerów SB z mównic KOD-u PO i N.

  3. O Polska RACJE stanu prosze za PYTAC p. Lewandowskiego , Europosla . Ten czlowiek , ze tak powiem nie nazywam go celowo Polakiem bo na to nie zaslurzyl jest typowym przykladem znawcy RACJI STANU .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Europoseł PO: Czas na armię UE – przeciw Rosji, terrorystom i narodowcom

Pierwszym projektem Nowoczesnej było „Nie dla finansowania partii z budżetu”. Gdy przyszło co do czego, to pobiegli na skargę do SN, że im PKW dotacje odbiera