Komitet Obrony Demokracji w rozkładzie? Co najmniej 150 działaczy poinformowało, że odchodzi - PrawicowyInternet.pl
środa, 8 lipca, 2020

Komitet Obrony Demokracji w rozkładzie? Co najmniej 150 działaczy poinformowało, że odchodzi

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Powstały niespełna dwa lata temu Komitet Obrony Demokracji przechodzi kolejny poważny kryzys. Po ujawnieniu wielu kompromitujących organizację materiałów, a także odejściu byłego lidera Mateusza Kijowskiego, tym razem czas na poważną deklarację działaczy Stowarzyszenia „Odnowa”. Z informacji podawanych przez „GPC” wynika, że KOD opuści co najmniej 150 działaczy.

„To ostatni dzień w Komitecie Obrony Demokracji. Składamy rezygnację z wszelkich funkcji oraz z członkostwa w stowarzyszeniu. Uważamy za bezsensowne dalsze pozostawanie w organizacji, w której większość budżetu marnowana jest na wynagrodzenia dla zarządu głównego i inne cele pozastatutowe” – czytamy w komunikacie dotychczasowych działaczy KOD, którzy wyrazili swoje niezadowolenie w związku z kierunkiem jaki obrała organizacja. Stanowisko zostało opublikowane na łamach „Gazety Polskiej Codziennie”.

Działacze Komitetu Obrony Demokracji, którzy od pewnego czasu funkcjonowali w nim jako Stowarzyszenie „Odnowa” podkreślają, że liderzy KOD łamali ważne, wewnętrzne uzgodnienia. Chodzi przede wszystkim o udostępnianie politykom partii opozycyjnych sceny podczas manifestacji. „Ludzie wrzeszczący ze sceny zamiast kierować tłumem zajmowali się wyłącznie skandowaniem haseł i brylowaniem na scenie” – piszą aktywiści.

Działacze Stowarzyszenia „Odnowa” podkreślają, że Komitet Obrony Demokracji całkowicie odwrócił się od pierwotnie przyświecających ruchowi zasad i wartości. „Nie możemy zaakceptować sprzeniewierzania się przez część członków Zarządu Głównego słowom patrona KOD, profesora Bartoszewskiego, mówiącym, że ‘Warto być przyzwoitym’. Nie chcemy być dłużej kojarzeni z działaniami, wypowiedziami i kłamstwami Łozińskiego, Filiks, Marciniaka i Szumełdy” – czytamy w komunikacie.

Warto przypomnieć, że pod koniec lipca decyzję o odejściu z KOD podjął jego były lider Mateusz Kijowski. „Moja dzisiejsza decyzja jest podyktowana wiernością wartościom, które nas połączyły. Wierzę, że dalej będziemy pracować razem i spotykać się regularnie w ważnych sprawach. Walka o Polskę trwa. Trzeba dzisiaj odrzucić zbędny balast, który ogranicza nasze działania i krępuje ruchy. (…) Żegnam się ze strukturami stowarzyszenia, ale na zawsze pozostanę KODerem” – napisał w oświadczeniu Kijowski.

Za: pch24.pl, źródło: wprost.pl, tvp.info, Facebook

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,841FaniLubię
18,085ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy