Komorowski zasłynął kiedyś tekstem: “Zmień pracę, weź kredyt”. Dzisiaj o wiele bardziej pasowałoby: “Załóż fundację, weź dotację…”

0
12222

Wszyscy dobrze pamiętamy, jak ubiegający się o reelekcję Bronisław Komorowski na zadane mu pytanie o to, co ma zrobić młoda osoba, która boryka się z finansowymi problemami, odpowiedział, aby “zmieniła pracę i wzięła kredyt”. Po tym, jak ujawniono informację nt. kwot przelewanych do różnego rodzaju “pozarządowych organizacji”, nasz były prezydent zamiast radzić zmienić pracę i brać kredyty najzwyczajniej w świecie mógłby zasugerować, aby zakładać fundacje i brać od rządu odpowiednio wysokie dotacje…

Maciek Richter, nawiązując do ostatnio ujawnionych informacji na temat rządowych dotacji dla pozarządowych organizacji, słusznie zauważył na twitterze, że Bronisław Komorowski zamiast doradzać “zmień pracę, weź kredyt” mógł powiedzieć “załóż fundację, weź dotację”:

Przypomnijmy, że np. taka “Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej” (mgr Jerzy Stępień & koledzy) w 2011 roku otrzymała od ministra administracji i cyfryzacji Michała Boniego 2,59 mln zł dotacji. Rok później Boni był jeszcze bardziej hojniejszy – przekazał bowiem dotację w wysokości 6,46 mln zł. W 2013 roku minister Rafał Trzaskowski przekazał dla ww. fundacji 6,23 mln zł. Rok później minister Andrzej Halicki przelał na konta fundacji Stępnia kwotę 1,45 mln zł. Łącznie w latach 2011 – 2014 z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji “Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej” otrzymała w dotacjach około 17 mln zł.

A zatem – załóż fundację, weź dotację…

https://www.youtube.com/watch?v=KQzwa4AHun4

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here