w ,

Kornel Morawiecki masakruje Frasyniuka! „Władek nie broni demokracji. Mówienie o recydywie komuny to hucpa polityczna” [WIDEO]

– Władek sprzeniewierzył się swojemu etosowi solidarnościowego działacza, jak zaklepał układ okrągłostołowy, który wyprzedawał Polskę – powiedział w programie „O co chodzi” marszałek senior Kornel Morawiecki. Skomentował w ten sposób działalność Władysława Frasyniuka. Były opozycjonista został rano siłą doprowadzony na przesłuchanie ws. blokowania marszu z okazji miesięcznicy smoleńskiej w czerwcu zeszłego roku.

Władysław Frasyniuk usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej dwóch policjantów na służbie.

– Władek nie broni demokracji – ocenił w TVP Info marszałek senior Kornel Morawiecki. – On fałszuje trochę swoją opowieść, jak mówi o recydywie komunizmu – dodał gość programu.

„Atak na demokrację”

Zdaniem Morawieckiego zakłócanie miesięcznicy smoleńskiej jest niewłaściwe. – A jeszcze takie zakłócanie, że się przeszkadza policji w wynoszeniu ludzi, którzy przegradzają, to jest właśnie atak na demokrację – ocenił.

Podkreślił, że każdy ma prawo demonstrować i czcić ofiary tej katastrofy. – Oczywiste jest, że Władek tu źle robił – stwierdził. – Nie możemy się konfrontować o każdą sprawę, którą jedni chcą czcić, a drudzy deprecjonować – dodał.

– Władek sprzeniewierzył się swojemu etosowi solidarnościowego działacza, jak zaklepał układ okrągłostołowy, który wyprzedawał Polskę – ocenił Morawiecki. – A potem sam podjął działalność gospodarczą, korzystając ze swojej legendy. Jest bardzo bogatym przedsiębiorcą. To nie jest droga w porządku, taka droga polityczna czy moralna. Uważam, że tak nie należy robić. Gdy Władek Frasyniuk był za transformacją, która pozbawiała setki tysięcy robotników prawa pracy, on ich nie bronił. On ich opuścił. A przed dziesięcioma laty Władek Frasyniuk mówił o tym, że panu generałowi Jaruzelskiemu należy się pomnik. Za okrągły stół? Jak mógł tak mówić? A teraz mówi o recydywie komuny – powiedział Morawiecki.

Za: TVP.info

Co myślisz?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Ukraińcy chcą przejąć polski biznes wart miliardy i zapewniają: „Popłynie do nas miękkie złoto z Polski”

Konsul Federacji Rosyjskiej w Krakowie zaatakował Polskę! Chce oddawać hołd sowieckim zbrodniarzom!