w ,

Korsykańscy separatyści: „nie będziemy tolerować żadnych islamskich ekstremistów!”

Najbardziej nieprzejednana odnoga korsykańskiego ruchu separatystycznego FLNC ostrzegła oświadczeniu przesłanym do korsykańskiej gazety „Corse Matin”, że nie będzie tolerować żadnych islamskich ekstremistów na tej francuskiej śródziemnomorskiej wyspie. Wszelkie ataki spotkają się z „zdecydowaną reakcją bez żadnych skrupułów”.

Zaapelowano również do władz francuskich:

– Jeśli dojdzie do tragedii to znaczna część odpowiedzialności za nią, przypisana zostanie rządowi Francji, ponieważ wiedza one, kim są radykalni islamiści na Korsyce.

Miejscowym muzułmanom organizacja radzi „zadziałać przeciwko radykalizacji i narażaniu młodych ludzi na niebezpieczeństwo”.

Front Narodowego Wyzwolenia Korsyki (fr. Front de Libération Nationale de la Corse, kor. Fronte di Liberazione Naziunale di a Corsica, FLNC) to największe separatystyczne ugrupowanie na Korsyce. W swoich działaniach stosuje metody terrorystyczne. Celem grupy jest oderwanie Korsyki od Francji. Od chwili powstania była organizatorem serii zamachów terrorystycznych skierowanych we francuską administrację, banki, budynki administracji i służby bezpieczeństwa. Popularnym celem zamachów tej nacjonalistycznej grupy stały się również korsykańskie wille należące do Francuzów z kontynentu.

Za: dzienniknarodowy.pl

Co myślisz?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

W 2005 r. jordański pisarz podawał szczegółowy plan islamistycznego podboju świata! ZOBACZ!

Lider holenderskiej Partii Wolności: „Zakazać muzułmańskiej imigracji do Europy!”