Krzysztof Bosak: W USA rozpada się wspólnota obywatelska. Może to doprowadzić do wojny domowej - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Krzysztof Bosak: W USA rozpada się wspólnota obywatelska. Może to doprowadzić do wojny domowej

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Wydaje się, że to, co wydarzyło się w Charlottesville i te wszystkie zamieszki, które przetoczyły się przez USA przez ostatni rok, to jest dopiero początek wielkich konfliktów społecznych, które w następnych latach będą wybuchać w Stanach Zjednoczonych – stwierdził w rozmowie z AIP wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak. 

Krzysztof Bosak od początku bacznie przyglądał się napięciom społecznym w Stanach Zjednoczonych. – Nie da się łatwo ocenić sytuacji w Stanach Zjednoczonych, ponieważ tam się dzieje bardzo dużo rzeczy na raz. Najbardziej drastyczną sprawą były rzecz jasna wydarzenia w Charlottesville, gdzie ostatecznie nie doszło do przygotowywanej od kilku miesięcy manifestacji ruchu Alt Right przeciwko demontażowi pomnika generała Lee w Parku Emancypacji – wcześniej parku generała Lee. Podczas protestów przeciw manifestacji doszło do tragedii – młody neonazista wjechał autem w tłum lewicowych kontrmanifestantów, pozbawiając życia jedną kobietę i raniąc wiele osób – oznajmił wiceprezes RN

– W USA od około dwóch lat wydarzenia o profilu niepoprawnym politycznie, czy po prostu prawicowym, a nawet libertariańskim, są torpedowane przez przedstawicieli skrajnej lewicy. Dzieje się to poprzez organizowanie protestów, w których formułę wpisane jest celowe prowokowanie rozruchów pod pretekstem walki z faszyzmem. To prowokowanie przemocy jest elementem strategii tzw. antify, która w ten sposób doprowadza do sparaliżowania organizacji wydarzeń, a także dostarcza mediom i elitom pretekstu do stygmatyzacji sił niepoprawnych politycznie – zauważa Bosak.

Zdaniem Bosaka w Stanach Zjednoczonych możemy zaobserwować “spór o historię i tożsamość narodową, wyrażający się w postulatach burzenia pomników postaci związanych z konfederacją.”

– To, co dzieje się na amerykańskiej prawicy jest reakcją na pogłębiający się oportunizm elit Partii Republikańskiej, oddalających się od zwykłych ludzi, ich potrzeb, ich emocji i interesów, a dryfujących w kierunku poprawności politycznej. Oni zupełnie przestali być atrakcyjni dla młodych, konserwatywnych Amerykanów – ocenił.

– Wydaje mi się, że ten mainstream republikański nie ma im nic do zaproponowania. A w kontrze do niego pojawił się prezydent Trump, który wygrał, pokazał, że można być niepoprawnym politycznie, a jednocześnie skutecznym, który otacza sie kontrowersyjnymi ludźmi, również kojarzonymi z ruchem Alt Right, czy nacjonalizmem, jak np. Steve Bannon. I który zaczyna realizować antyimigracyjne hasła, o których przez lata mówiła w Stanach Zjednoczonych tylko skrajna prawica – dodał Krzysztof Bosak.

Cały wywiad z Krzysztofem Bosakiem na temat napięć społecznych w USA oraz tzw. ruchu Alt-Right moqżna przeczytać tutaj

Za: ruchnarodowy.net

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,182FaniLubię
17,888ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy