Książka Wygaszanie Polski

2
3008

Znane, patriotyczne wydawnictwo http://www.bialykruk.pl/ wydało kolejną książkę i chociaż zwykle nie zajmuję się recenzjami czy polecaniem publikacji – w tym wypadku będzie inaczej, wszystkich Państwa, czytelników tej strony – zachęcam, kupcie ten tytuł i przekażcie go dalej swojej rodzinie, znajomym czy komuś kto nadal głosuje na Platformę Obywatelską. “Wygaszanie Polski” to publikacja, która obok takich bestsellerów jak “Stulecie Kłamców” Waldemara Łysiaka, “Michnikowszczyzna” Rafała Ziemkiewicza czy “Dobry “zły” liberalizm” Stanisława Michalkiewicza powinna pojawić się na półkach wszystkich zainteresowanych polską polityką, a szczególnie jej prawą stroną.

Wygaszanie-Polski-Książka
Wygaszanie-Polski-Książka

Już samo wydanie książki zasługuje na szczególną uwagę ze względu na walory estetyczne. Książka przypomina album, ma twardą okładka i solidny papier.

Kupić “Wygaszanie Polski” możecie Państwo na Ceneo:

O czym jest książka “Wygaszanie Polski”?

Jak sama nazwa wskazuje, “Wygaszanie Polski” jest to nowoczesna forma rozbiorów, zamierzone i zaplanowane niszczenie polskości; polskiej kultury, tradycji, sztuki, chrześcijańskich wartości ale przede wszystkim polskiego przemysłu i gospodarki. W obecnych czasach nie dokonuje się to poprzez zaborcze armie, rozlew krwi czy zmianę granicy. Dzisiaj wystarczą pieniądze – od 25 lat Polacy żyją w wyimaginowanym świecie wolności, z ekranów telewizorów uśmiechnięte twarze non stop powtarzają, że “jest super, jest super”. Mało kto spyta kto opłaca tych celebrytów i w czyich rękach są media uznawane w Polsce za opiniotwórcze… Wystarczy się zastanowić, czy gdybyś mógł władać najbardziej popularną telewizją w Niemczech – czyim interesom byś sprzyjał? swoim czyli polskim czy niemieckim…
W ciągu tych 25 lat kilka milionów najbardziej przedsiębiorczych Polaków musiało uciekać z kraju w pogoni za normalnością. W ich własnej ojczyźnie napotykali na setki tysięcy urzędniczych absurdów, korupcję na wielką skalę oraz bezkarność rządzących elit. O tym właśnie opowiada ta książka, 21 przenikliwych specjalistów z wielu dziedzin – dokonało trafnej analizy obecnej sytuacji w naszym kraju. Poruszają oni 21 różnych tematów, z których wyłania się dramatyczny obraz Polski… “Wygaszanie Polski” nie kończy się jednak tylko na wskazaniu co jest w Polsce złego, autorzy dają odpowiedź na pytanie: co robić, by zatrzymać dokonujący się na naszych oczach kolejny, tym razem bez naruszania granic, rozbiór Polski.

Oficjalny zwiastun książki:

Autorzy Książki:
Adam Bujak – wygaszanie krzyża (oraz fotografie)
Prof. Bogdan Chazan – wygaszanie służby zdrowia
Prof. Piotr Gliński – wygaszanie społeczeństwa obywatelskiego
Marek Gróbarczyk – wygaszanie gospodarki morskiej
Andrzej Jaworski – wygaszanie stoczni
Prof. Janusz Kawecki – wygaszanie szkolnictwa wyższego
Jerzy Kłosiński – kronika wygaszania Polski od 1989
Dr Grzegorz Kwaśniak – wygaszanie sił zbrojnych
Antoni Macierewicz – wygaszanie obronności
Krzysztof Masłoń – wygaszanie literatury i czytelnictwa
Dr Piotr Naimski – wygaszanie energetyki polskiej
Prof. Andrzej Nowak – wygaszanie pamięci narodowej
Ks. prof. Dariusz Oko – wygaszanie rodziny
Wojciech Reszczyński – wygaszanie polskich mediów
Prof. Marek Sitarz – wygaszanie kolejnictwa
Leszek Sosnowski – wygaszanie zarządzania na przykładzie górnictwa
Temida Stankiewicz-Podhorecka – wygaszanie kultury i teatru
Prof. Krzysztof Szczerski – wygaszanie polskiej dyplomacji
Janusz Szewczak – wygaszanie polskiej bankowości
Prof. Jan Szyszko – wygaszanie lasów państwowych
Prof. Artur Śliwiński – wygaszanie polskiej własności

Konferencja, w której udział wzięli Prof. Nowak, Antoni Macierewicz, ks. prof. Oko:

Od 1989 r., od Okrągłego Stołu, gdzie doszło do zawarcia kontraktu między komunistycznym establishmentem a częścią przedstawicieli „Solidarności”, którzy zdradzili idee Sierpnia’80 i ogłosili się samozwańczo elitą narodu, rozpoczęły się powolny demontaż i wyprzedaż polskiego państwa za plecami społeczeństwa. Wraz z niszczeniem państwa dokonuje się od lat zamierzone i w szczegółach zaplanowane niszczenie polskości – zarówno wielowiekowej polskiej tradycji i dorobku kulturalnego opartego na chrześcijańskich wartościach, jak i współczesnej polskiej gospodarki, zwłaszcza przemysłu. Ów tragiczny proceder nazywamy w tej książce „wygaszaniem Polski”, bo, jak wykazała walka rządu z górnikami, teraz niczego się nie likwiduje, np. kopalń, lecz – wygasza, kolejne oszukańcze słowo w lewackiej nowomowie.

Nie jest bowiem tak, że Polska znajduje się już w sytuacji bez wyjścia, zdana na cudzą łaskę lub niełaskę, że nie ma w tym kraju ludzi, którzy potrafią zaradzić postępującemu złu. Tak nie jest – trzeba tylko tych ludzi zacząć uważnie słuchać. Tych i wielu im podobnych. Natomiast stanowczo i szybko trzeba podziękować obecnym nieudolnym, aroganckim i zadufanym w sobie „sternikom” naszego kraju – „Wygaszanie Polski” wyjaśnia dlaczego.

Komentarze:

komentarzy

2 COMMENTS

 1. […] Kraków od pewnego czasu słynie z upadku moralnego. To tutaj działa 2.500 (słownie dwa tysiące pięćset) sklepów z alkoholem, to tutaj Droga Królewska z Wawelu do Bramy Floriańskiej usiana jest domami publicznymi i knajpami, to tutaj regularnie przyjeżdżają na weekendy mieszkańcy Wysp Brytyjskich, by pić bez umiaru piwo i biegać na golasa dookoła Rynku, to tutaj w Rynku Głównym i okolicy upadły księgarnie… Opisywane wyżej przedstawienie wpisuje się całkowicie w ten „nowoczesny” nurt. Nie bez powodu w listopadzie ub. roku metropolita krakowski, kard. Stanisław Dziwisz wezwał do modlitw za Kraków. Rzecz nie jest oczywiście oderwana od sytuacji w całej Polsce; o dewiacjach w teatrze, literaturze i polskiej kulturze można się więcej dowiedzieć w książce wydawnictwa Biały Kruk „Wygaszanie Polski 1989-2015”. […]

 2. NAJGŁOSNIEJSZA PREMIERA TEJ WIOSNY, PREMIERA 10.04.2015

  Tytuł: Wojna służb. Racja stanu.
  Autor: Aleksander Wasilewski
  Data wydania: 10.04.2015
  Format: 144 x 205
  Liczba stron: 288
  Wydawnictwo: Scripto Kraków
  ISBN 978-83-941888-0-1

  Zestrzelenie prezydenckiego samolotu, bunt Wojska Polskiego, afera podsłuchowa, tajne więzienia CIA w Polsce, gigantyczne pieniądze, nielegalne akcje wywiadów, honor i zdrada…
  Wojna Służb. Racja Stanu to najgorętszy thriller political fiction tej wiosny
  Osadzona we współczesnych realiach powieść zaskakuje niespodziewanymi zwrotami akcji. Czy nadążysz za sprytnie uknutą intrygą? Czy odróżnisz dobro od zła? A może nie ma ani jednego ani drugiego? Podejmij wyzwanie i wejdź do świata służb, w którym nikomu nie można zaufać. Nawet sobie. Gdzie nie ma przyjaciół a wrogów poznaje się już na Powązkach.
  Dynamiczna akcja, przeplatające się wątki i nowatorsko poprowadzona reporterska narracja to tylko niektóre elementy wyróżniające tę powieść i czyniące z niej prawdziwy majstersztyk.
  Nie boisz się? Przeczytaj…
  Aleksander Wasilewski – nikt lepiej niż on nie przedstawia ukrytych faktów i sytuacji, które dla zwykłych ludzi powinny pozostać political fiction. Dzięki długoletniej pracy i doświadczeniu, ma ogromną wiedzę z zakresu wywiadów, technik tajnych operacji, służb wojskowych i misji specjalnych agentów. Znakomicie posługuje się nie tylko bronią palną, ale i słowem. Gubi z premedytacją czytelnika w gąszczu na pozór nie powiązanych ze sobą faktów które układa w precyzyjną dramaturgię wielowątkowej akcji. W niezwykle ciekawy i zaskakujący sposób łączący fikcję literacką z rzeczywistością, czego efektem jest początek trylogii Wojna służb.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here