Legionowo: zatrzymano ukraińskiego imigranta dokonującego brutalnych napadów na kobiety

0
8109

Policjanci z Legionowa zatrzymali 24-letniego obywatela Ukrainy, który podejrzany jest o to, że we wtorkowy wieczór brutalnie napadł i okradł na ulicach miasta trzy kobiety. Do pierwszego ataku doszło przed 22.00 na ul. Szarych Szeregów. 60-letnia kobieta kilkukrotnie uderzona została twardym narzędziem w tył głowy. Gdy upadła, napastnik próbował ją zgwałcić. Napadnięta usiłowała się bronic i ostatecznie zmusiła napastnika do ucieczki. Oddając się, bandyta ukradł jeszcze torebkę.

Godzinę później w okolicach skrzyżowania ulic Żelaznej i Alei Legionów w podobny sposób, tj. uderzając od tyłu w głowę napadł na 23-latkę. Dodatkowo zaciskał na szyi kobiety metalową linkę. Ponownie nie dając rady, zbiegł kradnąc ofierze telefon komórkowy i uciekł. Zaledwie po 15 minutach w rejonie ulicy Cynkowej dokonał podobnego napadu na 21-latce. Bijąc i ciągnąc po ziemi w kierunku lasu próbował zaciągnąć ja do lasu nieopodal. Został jednak spłoszony przez nadjeżdżający samochód.

Szybko ściągnięci w teren policjanci już po upływie trzech godzin od pierwszego napadu zatrzymali 24-letniego obywatela Ukrainy, który do Polski przyjechał – jak twierdził – w poszukiwaniu pracy. Za usiłowanie zabójstwa, usiłowanie zgwałcenia, usiłowanie rozboju oraz dokonanie dwóch rozbojów na kobietach, Ukraińcowi grozi dożywocie.

Za: dzienniknarodowy.pl

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here