Liczba ataków seksualnych na austriackie kobiety wzrosła w ciągu roku o połowę!

1
8891

Od początku roku do końca lipca policja zarejestrowała 886 przypadków ataków seksualnych. W całym ubiegłym roku odnotowano ich łącznie 1097. W tym roku do końca maja toczyły się 242 postępowania sądowe w sprawach o wykorzystywanie seksualne, podczas gdy w całym ubiegłym roku było ich 246.

Austriackie media wzrost przestępstw seksualnych tłumaczą głównie „wzrostem świadomości społecznej po atakach seksualnych w Kolonii.” W Austrii szerokim echem odbił się gwałt dziewięciu irackich imigrantów na młodej dziewczynie.

Prezes sądu rejonowego w Wiedniu Robert Schrott stwierdził, że gwałtownie wzrosła liczba postępowań sądowych związanych z wykorzystywaniem seksualnym. Narzeka, że sędziowie mają więcej pracy. – Odnotowano wiele doniesień na temat ataków seksualnych, a wraz z tym wzrosła liczba postępowań karnych – tłumaczył.

ZOBACZ: 50 ataków seksualnych na młode dziewczęta na festiwalu WE ARE STOCKHOLM. Imigranci odpowiedzialni za wszystkie!

Austriaccy eksperci zastanawiają się, czy wzrost liczby przypadków przestępstw seksualnych nie wynika z wejścia w życie z dniem pierwszego stycznia nowej ustawy, która ma w większym stopniu chronić kobiety przed molestowaniem seksualnym.

Do tej pory 67 zarzutów karnych postawionych w oparciu o nowe przepisy doprowadziły do wszczęcia w pierwszym półroczu 14 postępowań. Ministerstwo Sprawiedliwości zamierza zweryfikować skuteczność nowych przepisów pod koniec 2018 roku.

Za: pch24.pl, źródło: thelocal.at., AS

Komentarze:

komentarzy

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here