Łotwa wprowadzi zakaz noszenia burek w miejscach publicznych? Dobry pomysł? - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 1 czerwca, 2020

Łotwa wprowadzi zakaz noszenia burek w miejscach publicznych? Dobry pomysł?

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Ministerstwo sprawiedliwości Łotwy przedstawiło projekt ustawy zakazującej noszenia burek w miejscu publicznym. W 2015 roku podobny pomysł został odrzucony przez parlament.

Mimo, iż w Łotwie społeczność muzułmańska jest nie wielka, to tamtejszy minister sprawiedliwości Dzintars Rasnaczs chce zakazać noszenia burek. Zakaz miałby obowiązywać w miejscach publicznych. Natomiast można byłoby je nosić w miejscach kultu religijnego, obiektach sportowych i kulturowych. Pomimo tego, że na Łotwie nie ma wielkiego problemu z islamistami, to władze wolą zapobiegać teraz, niż gdy już będzie za późno.

Sam minister sprawiedliwości zaznaczył, że zakaz przede wszystkim miałby na celu ochronę łotewskiego obszaru kulturowego. Dopiero drugie w kolejności miałoby być bezpieczeństwo. Aby doszło jednak do debaty w parlamencie na ten temat, wpierw ocenę ustawy muszą wydać pozostałe ministerstwa, oraz koalicyjny rząd. Za: dzienniknarodowy.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,170FaniLubię
17,896ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy