Lwów: porażająca dewastacja Maryjnej figury! To kolejny taki przypadek, a wandale wciąż są bezkarni! - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 14 lipca, 2020

Lwów: porażająca dewastacja Maryjnej figury! To kolejny taki przypadek, a wandale wciąż są bezkarni!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Nieznani sprawcy ucięli głowę figurze z Matką Bożą, jaka znajduje się na skwerze we lwowskiej dzielnicy Sichów. Zniszczony pomnik już zdemontowano i przetransportowano do świątyni Najświętszej Maryi Panny. Tam w najbliższym czasie przeprowadzone zostaną prace przywracające rzeźbie pierwotny wygląd.

Na razie nie podano kosztów renowacyjnego przedsięwzięcia. Wiadomo jedynie, że nie będą one małe.

Pełniący obowiązki przewodniczący Rejonu Sichowskiego, Wołodymyr Iwasjuk, zwrócił się do policji o „zwarcie szeregów i rychłe odnalezienie sprawców tego czynu”.

– Takie haniebne zdarzenia nigdy nie powinny mieć miejsca w żadnym miejscu Ukrainy – dodał Iwasjuk.

Sichów to licząca blisko 150 tys. mieszkańców dzielnica wielkich blokowisk. Region znajduje się w południowej części miasta.

W ciągu dwóch ostatnich miesięcy lokalni wandale już dwukrotnie zniszczyli figury Matki Bożej. Były to pomniki zlokalizowane w pobliżu dwóch lwowskich szkół – nr 93 i nr 98.

Profanacje figur na Ukrainie to zjawisko nowe. Miejscowe organa ścigania, jak na razie, mają problem ze wskazaniem motywów tego działania. Nie wiedzą też z jakich środowisk pochodzą sprawcy tych haniebnych czynów.

Za: pch24.pl, źródło www.strana.ua, www.sedmitza.ru

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,505FaniLubię
18,033ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy