Macierewicz: Jaruzelski i Kiszczak stracą stopnie generalskie! POPIERACIE? - PrawicowyInternet.pl
środa, 27 maja, 2020

Macierewicz: Jaruzelski i Kiszczak stracą stopnie generalskie! POPIERACIE?

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

– Ludzie, którzy popełnili zbrodnie przeciwko narodowi, powinni mieć odebrane stopnie wojskowe. To jest zupełnie oczywiste – powiedział we wtorek szef MON Antoni Macierewicz w programie „Kwadrans polityczny”.

Minister Antoni Macierewicz pytany w programie o skutki wejścia w życie tzw. ustawy dezubekizacyjnej powiedział: – Ludzie, którzy popełnili zbrodnie przeciwko narodowi, ci ludzie powinni mieć odebrane stopnie wojskowe. To jest zupełnie oczywiste. Jak można sobie wyobrazić taką sytuację, że z jednej strony czcimy bohaterów takich jak Kukliński, których awansujemy, i słusznie, do stopnia generała, ale także jak Karski, który otrzymał pośmiertnie stopnień generała kilka dni temu, a równocześnie takie stopnie szanujemy, czy też akceptujemy u ludzi, którzy popełnili nie tylko zdradę, ale także zbrodnię przeciwko narodowi. (…) Ja wobec pana Jaruzelskiego nie używam słowa generał. Ten człowiek rzeczywiście był człowiekiem, który zasłużył na potępienie przez historię i społeczeństwo.

– Ustawa dezubekizacyjna dotyczyć będzie tylko odebrania przywilejów za ten okres, kiedy służyli władzom okupacyjnym, kiedy służyli obcemu mocarstwu przeciwko własnemu narodowi – wyjaśnił szef MON.

***

We wtorek, 13 grudnia podczas konferencji prasowej ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza oraz dyrektora Wojskowego Biura Historycznego dr. hab. Sławomira Cenckiewicza, zaprezentowane zostały nieznane dotychczas opinii publicznej materiały archiwalne dotyczące Grudnia’70 oraz stanu wojennego.

WEŹ UDZIAŁ W SONDZIE:

SONDA #7 Czy jesteś za degradacją Jaruzelskiego i Kiszczaka?

Za: mon.gov.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,228FaniLubię
17,868ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy