Mafie paliwowe i VAT-owskie zaczęły tracić miliardy złotych. Ile milionów przeznaczą, aby obalić rząd i znowu kraść więcej? - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Mafie paliwowe i VAT-owskie zaczęły tracić miliardy złotych. Ile milionów przeznaczą, aby obalić rząd i znowu kraść więcej?

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Przedstawiciel międzynarodowej firmy doradczej PwC nie ma wątpliwości: “Ten rząd przez półtora roku zrobił więcej w zakresie uszczelniania systemu VAT niż poprzednicy przez dziesięć lat”. Mafie paliwowe i VAT-owskie zaczęły tracić miliardy złotych. Legalna sprzedaż paliw wzrosła o 1/4, a tzw. luka z tytułu nieściągniętego podatku VAT pierwszy raz od wielu lat się obniżyła. I właśnie dlatego przestępcy będą gotowi wyłożyć każde pieniądze, aby znów “było tak, jak było”.

Tomasz Kassel, partner w PwC (firmy audytorsko-doradczej) w udzielonej kilkanaście tygodni temu wypowiedzi dla dziennika “Rzeczpospolita”, nie ma wątpliwości: “Ten rząd przez półtora roku zrobił więcej w zakresie uszczelniania systemu VAT niż poprzednicy przez dziesięć lat”. Wejście w życie Jednolitego Pliku Kontrolnego, pakietu paliwowego i energetycznego, jak również wprowadzenie odwróconego VAT na niektóre towary, wzmocnienie pionu analitycznego w skarbówce oraz wyższe kary za przekręty wobec budżetu państwa spowodowały, że według ostrożnych szacunków nasze państwo zachowało w ubiegłym roku dodatkowe 5,5 mld zł. O tyle zmniejszyły się zyski mafii paliwowej i wyłudzającej zwroty podatków VAT.

W tym kontekście zasadnym wydaje się być pytanie o to, ile milionów bonzowie mafii paliwowych i VAT-owskich będą w stanie wyłożyć, aby obalić znienawidzony rząd? Ile pieniędzy wpompują w różnego rodzaju ruchy i inicjatywy, których celem jest przywrócenie stanu sprzed października 2015 roku? Skoro szacunki wskazują, że w samym tylko 2015 roku mafia wyłudzająca od państwa zwroty podatku VAT mogła na tym procederze zyskać minimum 12 mld zł, to znaczy, że mamy do czynienia z bardzo potężnym przeciwnikiem, który zrobi wiele, aby znów “było tak, jak było”.

Za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,182FaniLubię
17,886ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy