w ,

Mafie paliwowe i VAT-owskie zaczęły tracić miliardy złotych. Ile milionów przeznaczą, aby obalić rząd i znowu kraść więcej?

Przedstawiciel międzynarodowej firmy doradczej PwC nie ma wątpliwości: „Ten rząd przez półtora roku zrobił więcej w zakresie uszczelniania systemu VAT niż poprzednicy przez dziesięć lat”. Mafie paliwowe i VAT-owskie zaczęły tracić miliardy złotych. Legalna sprzedaż paliw wzrosła o 1/4, a tzw. luka z tytułu nieściągniętego podatku VAT pierwszy raz od wielu lat się obniżyła. I właśnie dlatego przestępcy będą gotowi wyłożyć każde pieniądze, aby znów „było tak, jak było”.

Tomasz Kassel, partner w PwC (firmy audytorsko-doradczej) w udzielonej kilkanaście tygodni temu wypowiedzi dla dziennika „Rzeczpospolita”, nie ma wątpliwości: „Ten rząd przez półtora roku zrobił więcej w zakresie uszczelniania systemu VAT niż poprzednicy przez dziesięć lat”. Wejście w życie Jednolitego Pliku Kontrolnego, pakietu paliwowego i energetycznego, jak również wprowadzenie odwróconego VAT na niektóre towary, wzmocnienie pionu analitycznego w skarbówce oraz wyższe kary za przekręty wobec budżetu państwa spowodowały, że według ostrożnych szacunków nasze państwo zachowało w ubiegłym roku dodatkowe 5,5 mld zł. O tyle zmniejszyły się zyski mafii paliwowej i wyłudzającej zwroty podatków VAT.

W tym kontekście zasadnym wydaje się być pytanie o to, ile milionów bonzowie mafii paliwowych i VAT-owskich będą w stanie wyłożyć, aby obalić znienawidzony rząd? Ile pieniędzy wpompują w różnego rodzaju ruchy i inicjatywy, których celem jest przywrócenie stanu sprzed października 2015 roku? Skoro szacunki wskazują, że w samym tylko 2015 roku mafia wyłudzająca od państwa zwroty podatku VAT mogła na tym procederze zyskać minimum 12 mld zł, to znaczy, że mamy do czynienia z bardzo potężnym przeciwnikiem, który zrobi wiele, aby znów „było tak, jak było”.

Za: niewygodne.info.pl

Zbigniew Ziobro: „Musimy zerwać z zasadą, że sędziowie są państwem w państwie, rządzą się sami, bez społecznej kontroli!”

UWAGA! W 2014 roku rząd PO-PSL przyznał koncesję na handel bronią dla Fundacji Otwarty Dialog!