Screen Twitter, TheGuardian
w , ,

Manchester: 22 zabitych, dziesiątki rannych. Islam zbiera krwawe żniwo w Europie!

Co najmniej 22 osoby zginęły, a ponad 50 zostało rannych w zamachu terrorystycznym, do którego doszło w poniedziałkowy wieczór w hali widowiskowej w Manchesterze w północno-zachodniej Anglii.

Jak podała agencja Reuters, po zamachu, zwolennicy tzw. Państwa Islamskiego rozpoczęli prawdziwe świętowanie w mediach społecznościowych. Niektórzy z nich zachęcają do przeprowadzenia podobnych ataków w innych miejscach świata.

Do tragedii doszło po koncercie amerykańskiej gwiazdy pop Ariany Grande. W Manchester Arenie mogło znajdować się ok. 21 tysięcy widzów. Wśród nich wiele dzieci i nastolatków. Po zamachu brytyjska premier Theresa May oświadczyła, że to, co stało się w Manchesterze, „jest traktowane przez policję jako przerażający atak terrorystyczny”.

Na razie do polskiego MSZ nie dotarły informacje, by w zamachu ucierpieli Polacy. W godzinach porannych odpowiedzialności za atak wzięło tzw. Państwo Islamskie. Amerykańskie służby wcześniej wskazały na takie powiązanie. Podkreślały, że był on podobny do tych z Paryża w listopadzie 2015 roku. Jednym z celów była wówczas sala koncertowa Bataclan. Zginęło wówczas około 130 osób.

Za: pch24.pl, źródło: rmf24.pl

https://www.youtube.com/watch?v=7a6vCLqBfvk&t=5s

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Beata Szydło: „nie ma w tej chwili możliwości, by do Polski byli przyjmowani uchodźcy!”

Chcesz wiedzieć o co chodzi w sprawie Festiwalu w Opolu? Zapraszam!