w , ,

Marek Gróbarczyk: Rosja ma interes w blokowaniu przekopu Mierzei Wiślanej.

W ustach polityków rosyjskich nie brzmią zbyt poważnie słowa o zachowaniu norm i poszanowaniu środowiska, to chyba w Polsce jest oczywiste dla wszystkich. Mówimy tu o pseudoekologii, ekoterroryzmie z wykorzystaniem nie tylko polskich, ale i światowych organizacji ekologicznych, żeby pod tym kątem blokować inwestycje (…) W ten sposób budujemy niezwykle mocną konkurencję wobec obwodu kaliningradzkiego, więc wszystkie siły i środki są skierowane, by zablokować tę inwestycję. Stronie rosyjskiej zależy na tym, by swoje porty rozwijać – mówił Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Minister odniósł się do zarzutów związanych z ekologicznymi skutkami przekopu

Ta inwestycja nie ma żadnego negatywnego wpływu na ekologię. Gdyby było inaczej, to cała Europa Zachodnia byłaby nieekologiczna. Takich przekopów w Holandii są setki .

Gróbarczyk skomentował również interpelację europoseł Sylwii Spurek, określając jej postępowanie jak polityczny folklor.

Tej pani chodzi o to, by zaistnieć w przestrzeni publicznej. Żałuję, że tak mocno koncentrujemy się na tej pani. Zapewniam, że nie ma ona żadnego znaczenia w kontekście tej inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Spotkanie na szczycie! Duda z Trzaskowskim

Solidarna Polska staje na straży suwerenności – 19 posłów pisze do Premiera interpelację ws. dyskryminacji katolickich samorządów w UE