w ,

Marek Jurek przeciwko dyskryminowaniu dzieci z zespołem Downa i gloryfikowaniu Fidela Castro!

Śmierć Fidela Castro wywołała ogromną radość wśród Kubańczyków mieszkających w USA, którzy musieli uciekać przed rządami reżimu. Tymczasem niektórzy przywódcy europejscy nie mogli odżałować odejścia ,,wielkiego przywódcy”.

Jednym z nich był przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, który pisał:

Fidel Castro był jedną z historycznych postaci minionego wieku i ucieleśnieniem rewolucji kubańskiej. Po śmierci Fidela Castro, świat stracił człowieka, który dla wielu był bohaterem. Castro zmienił bieg jego kraju, a jego wpływy sięgały dużo dalej. Fidel Castro pozostaje jedną z rewolucyjnych postaci XX wieku. Jego dokonania będą oceniane przez historię. Przekazuję moje kondolencje kubańskiemu prezydentowi Raulowi Castro i jego rodzinie oraz mieszkańcom Kuby – napisał Juncker.

Do jego słów odnosił się polski europarlmentarzysta Marek Jurek, który zaapelował o minutę ciszy w pamięci tysięcy ofiar kubańskiego komunizmu: ludzi, którzy albo cierpieli represje, albo mieli przetrącone życie z powodu tyranii, w której żyć musieli

Polski europarlamentarzysta odniósł się również do przypadku zablokowania we francuskiej telewizji spotu, w którym występowały dzieci z zespołem Downa:

Więcej informacji o tej sprawie (oraz zablokowany film):

https://youtu.be/PzvMFMKJuaM

Za: niezlomni.com

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Kompromitacja Nitrasa! Członkowie gabinetu cieni nie wiedzą, nad czym pracują. ,,Jeden nie wie, co robi drugi” [WIDEO]

Odlot Tuska: „Rzadko która sprawa została wyjaśniona tak dokładnie jak sprawa Amber Gold”