Marek Jurek przeciwko dyskryminowaniu dzieci z zespołem Downa i gloryfikowaniu Fidela Castro!

0
4630

Śmierć Fidela Castro wywołała ogromną radość wśród Kubańczyków mieszkających w USA, którzy musieli uciekać przed rządami reżimu. Tymczasem niektórzy przywódcy europejscy nie mogli odżałować odejścia ,,wielkiego przywódcy”.

Jednym z nich był przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, który pisał:

Fidel Castro był jedną z historycznych postaci minionego wieku i ucieleśnieniem rewolucji kubańskiej. Po śmierci Fidela Castro, świat stracił człowieka, który dla wielu był bohaterem. Castro zmienił bieg jego kraju, a jego wpływy sięgały dużo dalej. Fidel Castro pozostaje jedną z rewolucyjnych postaci XX wieku. Jego dokonania będą oceniane przez historię. Przekazuję moje kondolencje kubańskiemu prezydentowi Raulowi Castro i jego rodzinie oraz mieszkańcom Kuby – napisał Juncker.

Do jego słów odnosił się polski europarlmentarzysta Marek Jurek, który zaapelował o minutę ciszy w pamięci tysięcy ofiar kubańskiego komunizmu: ludzi, którzy albo cierpieli represje, albo mieli przetrącone życie z powodu tyranii, w której żyć musieli

Polski europarlamentarzysta odniósł się również do przypadku zablokowania we francuskiej telewizji spotu, w którym występowały dzieci z zespołem Downa:

Więcej informacji o tej sprawie (oraz zablokowany film):

Za: niezlomni.com

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here