w ,

Mariusz Błaszczak o obchodach wybuchu II wojny światowej.

W tym roku, po raz pierwszy, to Wojsko Polskie zorganizuje 1 września na Westerplatte obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej – powiedział szef MON

Obchody te w założeniach ministra mają być apolityczne i państwowe.

To był atak Niemiec na Polskę. To wydarzenie, w którym czcimy przede wszystkim dzielność i ofiarność Wojska Polskiego – dodał.

Wydarzenia związane z tą rocznicą nie mogą mieć charakteru wyłącznie lokalnego, gdyż atak dotyczył całego narodu i państwa Polskiego, a nie tylko Gdańska.

Teraz ten teren przechodzi we władanie Skarbu Państwa. To teren, na którym powstanie w przyszłości Muzeum Westerplatte, to teren, który jest uświęcony krwią żołnierzy Wojska Polskiego – mówił. 

Zapowiedź budowy Muzeum Westerplatte jest kolejnym dowodem na to, jak ważna jest historia Polski i krew przelana przez Polaków na przestrzeni wielu wieków.

Westerplatte jest symbolem ofiarności, odwagi i wytrwałości polskich żołnierzy. Pomimo przeważających sił wroga, pomimo niewystarczających zapasów broni i amunicji, obrońcy Westerplatte bronili się przez tydzień, czym zdobyli szacunek również wśród nieprzyjaciela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Twarze porażki kampanii prezydenckiej Platformy Obywatelskiej

Minister Woś uciszył ekoterrorystów z Greenpeace: “Kiedy zaczniecie działać w związku z Czajką? Wywiesiliście transparent na zamku w Stobnicy?”