Mariusz Błaszczak: „Prezydenci z PO chcą tworzyć muzułmańskie getta!” - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Mariusz Błaszczak: „Prezydenci z PO chcą tworzyć muzułmańskie getta!”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak odniósł się do pomysłu prezydentów 11 polskich miast, którzy wyrazili chęć przyjęcia imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Samorządowcy reprezentujący w głównej mierze Platformę Obywatelską zapowiedzieli, że będą zapraszać imigrantów wbrew stanowisku rządu. Zdaniem szefa MSWiA, prowadzić to będzie to utworzenia muzułmańskich gett.

ZOBACZ: Lista HAŃBY! Ci prezydenci polskich miast chcą sprowadzać nielegalnych islamskich migrantów!

Na antenie Polsat News minister Mariusz Błaszczak powiedział, że ingerowanie samorządowców z PO w sprawy polityki migracyjnej może doprowadzić do powstawania muzułmańskich gett w Polsce. –Wbrew polityce rządu, prezydenci z PO chcą tworzyć getta w swoich miastach, czyli chcą doprowadzić do katastrofy społecznej – mówił Błaszczak. Następnie podkreślił, że obecnie znajdujemy się w przeddzień wyborów samorządowych, które odbędą się w przyszłym roku, dlatego wyborcy muszą czuć się bezpiecznie.

– W następnym roku czekają nas wybory samorządowe, dlatego wyborcy powinni pamiętać, że jeśli chcą, aby w ich miastach było bezpiecznie, nie powinni głosować na tych, którzy chcą stworzyć muzułmańskie getta – mówił szef resortu spraw wewnętrznych. Mariusz Błaszczak dodał, że zgoda wyrażona przez rząd PO-PSL na przyjmowanie uchodźców jest de facto zgodą na przyjmowanie imigrantów z muzułmańskich krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, którzy stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa obywateli.

Polityk podkreślał, że nie można ugiąć się w sprawie przyjmowania imigrantów. Zwracał uwagę, że nawet stosunkowo niewielka liczba przybyszów spoza Europy może okazać się niebezpieczna dla porządku publicznego. Minister dodał, że przykładem na to może być Finlandia, która miała niegdyś przyjąć 100 uchodźców, a dziś ich liczba jest szacowana w granicach 26 tys. – To są ludzie, którzy mają liczne rodziny, tworzą getta, nie integrują się. Konsekwencją jest katastrofa społeczna – mówił Mariusz Błaszczak.

Deklaracja samorządowców reprezentujących Platformę Obywatelską polega na gotowości na przyjęcie imigrantów i wspólną próbę wypracowania polityki migracyjnej względem przybyszów z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. „We wspólnym i szeroko rozumianym interesie jest odpowiedzialne i bezpieczne zarządzanie migracjami na poziomie lokalnym, tak, aby tworzyć miasta społecznie spójne, minimalizując zagrożenia związane z gettoizacją” – czytamy w deklaracji podpisanej m.in. przez prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz prezydent Łodzi Hannę Zdanowską.

Za: pch24.pl, źródło: wprost.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,182FaniLubię
17,888ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy