Masowe muzułmańskie modły pod Koloseum – krok do podboju Rzymu? [WIDEO] - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 25 maja, 2020

Masowe muzułmańskie modły pod Koloseum – krok do podboju Rzymu? [WIDEO]

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Mieszkający we Włoszech muzułmanie protestują przeciwko akcji włoskiego rządu wymierzonej przeciwko tak zwanym meczetom garażowym. W jej ramach zlikwidowano pięć meczetów. Wyznawcy Allaha zgromadzeni przed rzymskim Koloseum domagali się ich otwarcia. Zgromadzony tłum wraz z imamem odprawiał tam swoje modły. Eksperci twierdzą, że Rzym jest dla muzułmanów szczególnie ważny. Chodzi tu szczególnie o fundamentalistów z ISIS zapowiadających podbój tego miasta i zorganizowanie w nim masowych ścięć.

Niemal milion wyznawców Allaha sprawuje swoje obrzędy nieoficjalnie, choćby w domach prywatnych. Włoskie służby zamykały tego typu nielegalne miejsca kultu w celu zapobieżenia radykalizacji religijnej – szczególnie wśród młodzieży. Ta niespotykana w bardziej “tolerancyjnych” krajach polityka, spotkała się z ostrą reakcją muzułmanów. Na miejsce swych protestów wybrali rzymskie Koloseum. Wyznawcy islamu w różnym wieku spoczęli na ziemi i zaczęli odprawiać modły pod przywództwem imama. Bose zgromadzenie wysłuchało także mowy „duchownego”. Telewizja Euronews pokazała także kobiety z burkami i dzieci trzymającymi transparenty z napisami „tak dla islamu”, „otworzyć meczety”, a także „pokój” „miłość” czy „wolność”. Kobiety z dziećmi oraz mężczyźni znajdowali się w osobnych miejscach.

W Rzymie znajduje się największy meczet w całym świecie Zachodu – Moschea di Roma. Jednak lokalne władze często odmawiają zgody na otwieranie kolejnych miejsc kultu. Ponadto islam nie jest uznawany za oficjalną religię w Republice Włoskiej. W efekcie znajduje się na niższe pozycji, niż choćby mormonizm czy judaizm. Rządowe dane mówią o 800 tysiącach muzułmanów przebywających we Włoszech oraz o około 100 tysiącach nielegalnych imigrantów. To około 1,5 procent mieszkańców Italii.

Włoski minister spraw wewnętrznych powiedział w sierpniu, że nie wolno tolerować małych meczetów “w garażach”. Z kolei tamtejsza prawica wzywa do całkowitego zakazu budowania meczetów sponsorowanych przez darczyńców spoza kraju. Od początku 2015 roku Włochy deportowały już ponad 120 osób podejrzanych o islamski ekstremizm. Jak zauważa zajmujący się wojskowością analityk Edward N. Luttwak, ta względnie surowa postawa mogła uratować kraj od zamachów terrorystycznych. Warto pamiętać, że w islamie meczet to nie tylko miejsce kultu, ale także centrum życia społecznego. Przy braku rozróżnienia religii i polityki może łatwo stać się też źródłem werbunku terrorystów.

Choć Koloseum było w starożytności miejscem prześladowań chrześcijan, obecnie stanowi cenną budowlę dla wyznawców Chrystusa. „Amfiteatr kiedyś poświęcony (…) rozrywkom i bezbożnemu kultowi bóstw pogańskich jest obecnie poświęcony cierpieniom męczenników oczyszczonych z bezbożnych przesądów”, czytamy w inskrypcji na budynku.

Wielu Włochów zauważało, że wybór Koloseum na miejsce protestów mógł być nieprzypadkowy. Nie kto inny tylko terroryści z Państwa Islamskiego posługiwali się zdjęciami zabytkowej budowli w swoich materiałach zapowiadających podbój Rzymu. Masowe modły pod Koloseum mogą być zatem anty-chrześcijańską prowokacją, zbieżną z dążeniami Państwa Islamskiego.

Jak zauważa ekspert od islamu Robert Spencer, cytowany przez 1cbn.com, podbój Rzymu to jeden z głównych celów Państwa Islamskiego. Ambitny plan terrorystów zakłada osiągnięcie go do 2025 roku Jest to zbieżne z przekonaniem muzułmańskich uczonych o proroctwie Mahometa dotyczącym podboju przez islam dwóch wielkich miast: Konstantynopola i Rzymu. Po zdobyciu tego pierwszego przez Imperium Osmańskie w 1453 roku pozostało jeszcze Wieczne Miasto. Jego podbój będzie symbolem triumfu nad chrześcijaństwem. Państwo Islamskie planuje także dekapitację Ojca Świętego i transmitowanie jej na żywo. Innym pomysłem jest zrzucanie homoseksualistów z krzywej wieży w Pizie. W “teologii” Państwa Islamskiego podbój Rzymu ma stanowić istotny krok na drodze do rozstrzygającej bitwy mającej odbyć się w 2025 roku. Po jej zakończeniu nastąpi ich zdaniem powrót Mahdiego, co umożliwi zdobycie całego świata przez wyznawców Allaha.

Za: pch24.pl, źródła: thelocal.it / euronews.com / breitbart.com / 1.cbn.com

 

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,242FaniLubię
17,853ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy