Media publiczne bez byłych funkcjonariuszy komunistycznych? WRESZCIE! - PrawicowyInternet.pl
piątek, 10 lipca, 2020

Media publiczne bez byłych funkcjonariuszy komunistycznych? WRESZCIE!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Do szefów mediów publicznych trafił apel Rady Mediów Narodowych o niezatrudnianie byłych funkcjonariuszy komunistycznych służb, a także o niepodejmowanie z nimi żadnej innej formy współpracy mającej wpływ na treść programu.

Musimy się odciąć od PRL-u – zaznaczyła Joanna Lichocka, poseł PiS-u, członek RMN oraz inicjator apelu. Problem jest nabrzmiały, a o tym, że czołowe funkcje w publicznych mediach sprawują osoby niegdyś współpracujące z komunistycznymi służbami, wielokrotnie informowali dziennikarze. Tacy ludzie stali też na czele ojców założycieli prywatnych grup medialnych.

Sam problem lustracji dziennikarzy także nie jest nowy. W 2007 roku taki obowiązek wprowadziła znowelizowana ustawa lustracyjna. Została jednak ona zakwestionowana przez Trybunał Konstytucyjny.

Czy tym razem oczyszczenie szeregów zakończy się sukcesem? Niekoniecznie. RMN może bowiem apelować, ale nie może niczego nakazać szefom mediów publicznych. – Jeżeli rozwiązywanie umów o pracę nie będzie możliwe, to szefowie mediów publicznych powinni chociaż przenieść tych pracowników na stanowiska mniej odpowiedzialne, tak aby nie mieli wpływu na program mediów publicznych – oceniła Lichocka.

Sęk w tym, że szefowie mediów publicznych nie mają pojęcia ilu byłych współpracowników komunistycznych służb u nich pracuje.

Za: pch24.pl, źródło: niezalezna.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,817FaniLubię
18,074ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy