Medialna manipulacja Wirtualnej Polski!

0
33437

Od kilku tygodni w mediach zobaczyć możemy reklamę przygotowaną przez Wirtualną Polskę. Lekkoatleta Yared Shedumo przekonuje w niej że dzięki temu że wyemigrował do Polski uciekając przed wojną, dziś może reprezentować nasz kraj na olimpiadzie. Niestety, reklama jest najpewniej kłamstwem.

Na całą sytuację zwrócił uwagę jeden z użytkowników portalu wykop.pl. W filmie emitowanym przez WP Yared mówi:

Kiedy wybuchła wojna uciekłem z Etiopii…

Jednak jak słusznie zauważają internauci, Shedumo nie uciekł z Etiopii przed wojną. Nie był wcielony do wojska, i jako reprezentantowi kraju – służba w armii mu nie groziła. Najzwyczajniej w świecie, podczas wyjazdu do Polski, uciekł ze zgrupowania kadry narodowej, postanawiając że bardziej niż Etiopię, opłaca mu się reprezentować Polskę – co porównywane jest do dzisiejszych rzesz ekonomicznych imigrantów z krajów Bliskiego Wschodu.

Co więcej – mężczyzna przekonany był że ucieka do Holandii – kraju o jeszcze wyższym niż Polska poziomie życia, gdyż jadąc na zawody nie widział różnicy między Holland i Poland.

Internauci krytykują również postawę biegacza, porównując jego zachowanie do postawy polskich żołnierzy w czasie wojny, i pytając retorycznie czy pochwalalibyśmy postawę dezerterów, uciekających z kraju a nie broniących go przed najeźdźcą.

Za: narodowcy.net, źródło: wykop.pl, wp.pl

WirtualnaPolska

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here