Merkel żąda od niemieckich Turków lojalności. Jednocześnie zaprasza kolejnych do Europy!!!

0
11276

Jak pisze Deutsche Welle, cytując fragmenty rozmowy Angeli Merkel z dziennikiem Ruhr Nachrichten, kanclerz Niemiec “zażądała lojalności od obywateli tureckiego pochodzenia”. Pretekstem do takiej wypowiedzi były wystąpienia uliczne Turków w Niemczech w związku z sytuacją w Turcji. Merkel zaapelowała do Turków o umiarkowane wyrażanie swoich poglądów.

– Od osób pochodzenia tureckiego, od dawna zamieszkałych w Niemczech, oczekujemy okazywania wysokiego poziomu lojalności w stosunku do naszego kraju. W zamian za to zamierzamy wsłuchiwać się w ich sprawy i okazywać im zrozumienie – mówiła Merkel.

Jednocześnie Merkel podtrzymała obietnicę, że obywatele Tureccy będą wkrótce mogli swobodnie wjeżdżać do Unii Europejskiej. Umowa taka, zawarta w marcu i dotycząca rozwiązania kryzysu migracyjnego, miała obowiązywać od końca czerwca tego roku. Ale jak na 72 punkty tej umowy, według Unii, ciągle jeszcze nie zostało spełnionych 5. Gdy to nastąpi, 80 milionów obywateli kraju muzułmańskiego będzie miało otwartą drogę do Europy i zwiększy się liczba Turków w Niemczech od których Angela Merkel będzie żądała lojalności.

Za: dzienniknarodowy.pl

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here