Michnik w czeskiej telewizji: bardziej obawiam się rządów partii Jarosława Kaczyńskiego niż Putina - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 12 lipca, 2020

Michnik w czeskiej telewizji: bardziej obawiam się rządów partii Jarosława Kaczyńskiego niż Putina

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” Adam Michnik udzielił wywiadu kanałowi informacyjnemu czeskiej telewizji publicznej ČT24. W wywiadzie historyk i działacz polityczny spytany został o stosunek Polaków do Rosji i prezydenta Władimira Putina. Wykorzystał to, by po raz kolejny zaatakować rząd Polski, zarzucając mu m.in. „destrukcję wojska” i „destrukcję systemu państwa prawa”.

– Pani doskonale wie, że nie ma jednych Polaków. Jedni się obawiają, drudzy się nie obawiają. Ja myślę, że w tym momencie… Ja pani powiem, strach jest bardzo złym doradcą. Ja się staram postępować nie wedle tego, czego się obawiam, ale wedle tego, co racjonalne – odpowiedział redaktor naczelny dziennikarce, spytany o to, czy Polacy boją się Rosjan i Putina.

Uczestnik rozmów w Magdalence, który wielokrotnie w trakcie udzielanych za granicą wykładów atakował obecny rząd Polski, nie przepuścił okazji, by po raz kolejny zrobić „złą prasę” rządowi Prawa i Sprawiedliwości.

ZOBACZ: Dlaczego Adam Michnik “szabrował” tajne archiwum MSW?

– Mnie się wydaje, że ta polityka naszego rządu, która jest prowadzona od dwóch lat, jest polityką osłabiającą Polskę. Ona izoluje Polskę w Europie, to jest destrukcja polskiego wojska, to jest destrukcja systemu państwa prawa, to jest destrukcja trójpodziału władzy, i to jeszcze nie jest koniec tej destrukcji – stwierdził Michnik.

– Prawdę mówiąc, jeżeli chodzi o Polskę, to ja się bardziej obawiam rządów partii Jarosława Kaczyńskiego niż Putina, chociaż Putina nie noszę w sercu. Uważam, że jest to polityk bardzo niebezpieczny i dla Rosji, i dla świata – podkreślił redaktor naczelny „GW”.

Za: TVP.info

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,709FaniLubię
18,058ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy