w ,

Michnik w czeskiej telewizji: bardziej obawiam się rządów partii Jarosława Kaczyńskiego niż Putina

Redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” Adam Michnik udzielił wywiadu kanałowi informacyjnemu czeskiej telewizji publicznej ČT24. W wywiadzie historyk i działacz polityczny spytany został o stosunek Polaków do Rosji i prezydenta Władimira Putina. Wykorzystał to, by po raz kolejny zaatakować rząd Polski, zarzucając mu m.in. „destrukcję wojska” i „destrukcję systemu państwa prawa”.

– Pani doskonale wie, że nie ma jednych Polaków. Jedni się obawiają, drudzy się nie obawiają. Ja myślę, że w tym momencie… Ja pani powiem, strach jest bardzo złym doradcą. Ja się staram postępować nie wedle tego, czego się obawiam, ale wedle tego, co racjonalne – odpowiedział redaktor naczelny dziennikarce, spytany o to, czy Polacy boją się Rosjan i Putina.

Uczestnik rozmów w Magdalence, który wielokrotnie w trakcie udzielanych za granicą wykładów atakował obecny rząd Polski, nie przepuścił okazji, by po raz kolejny zrobić „złą prasę” rządowi Prawa i Sprawiedliwości.

ZOBACZ: Dlaczego Adam Michnik „szabrował” tajne archiwum MSW?

– Mnie się wydaje, że ta polityka naszego rządu, która jest prowadzona od dwóch lat, jest polityką osłabiającą Polskę. Ona izoluje Polskę w Europie, to jest destrukcja polskiego wojska, to jest destrukcja systemu państwa prawa, to jest destrukcja trójpodziału władzy, i to jeszcze nie jest koniec tej destrukcji – stwierdził Michnik.

– Prawdę mówiąc, jeżeli chodzi o Polskę, to ja się bardziej obawiam rządów partii Jarosława Kaczyńskiego niż Putina, chociaż Putina nie noszę w sercu. Uważam, że jest to polityk bardzo niebezpieczny i dla Rosji, i dla świata – podkreślił redaktor naczelny „GW”.

Za: TVP.info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

RPA: matka zabiła gwałciciela, by ratować córkę. Wycofano zarzuty wobec bohaterskiej kobiety

Pensja rezydentów ani drgnęła w latach 2009-2016. Dlaczego protestują dopiero teraz kiedy zaproponowano im podwyżki?