w ,

Młody Węgier o Polakach: „Istnieją w Europie dwa narody, które do głębi rozumieją takie pojęcia jak przyjaźń i wspólnota walki!”

„Stajemy w obronie Polski, stajemy w obronie Polaków. Dziś tutaj, lecz gdy zajdzie potrzeba i jutro, i wiele jeszcze razy, ponieważ Polak, Węgier to dwa bratanki” – wiec poparcia dla Polaków w Budapeszcie.

– Napadają nas żołnierze politycznej poprawności oraz idei społeczeństwa otwartego – powiedział przewodniczący Młodzieżowego Związku Chrześcijańsko-Demokratycznego (IKSZ) Nacs Lőrinc podczas demonstracji solidarności Węgrów z Polakami, która odbyła się 26 listopada pod pomnikiem generała Józefa Bemaw Budapeszcie.

W wystąpieniu, szef IKSZ Nacs Lőrinc mówił, że istnieją w Europie dwa narody, które do głębi rozumieją takie pojęcia jak przyjaźń i wspólnota walki. Wspominając wydarzenia z tysiącletniej historii sojuszu polsko-węgierskiego, Lőrinc podkreślał, że choć dziś już nie słyszymy chrzęstu broni, to pod wieloma względami sytuacja jest podobna: obecnie napadają nas żołnierze politycznej poprawności oraz idei społeczeństwa otwartego. – Na szczęście nie ma u nas obowiązkowej mody na politycznie poprawną mowę, dlatego spokojnie mogę powiedzieć: niech Bóg błogosławi Polskę i Węgry, niech Bóg błogosławi nas wszystkich. Stajemy w obronie Polski, stajemy w obronie Polaków. Dziś tutaj, lecz gdy zajdzie potrzeba i jutro, i wiele jeszcze razy, ponieważ: Polak, Węgier to dwa bratanki – powiedział na zakończenie Lőrinc.

Podczas wiecu zebrani odsłuchali hymny narodowe Węgier i Polski oraz złożyli podpisy na specjalnej planszy, na której pojawił się dwóch językach komunikat – Stoimy za Polską!

Inicjatywa była odpowiedzią na rezolucję Parlamentu Europejskiego, który domaga się ukarania Polski sankcjami. Uczestnicy wiecu określili rezolucję jako ,,atak Brukseli na Polskę”. Podpisy poparcia mają zostać przekazane do polskiego Sejmu.

Postać Józefa Bema uchodzi za wspólnego bohatera Polaków i Węgrów. Generał Bem był naczelnym wodzem powstania węgierskiego w latach 1848 -1849. Pomnik Bema w Budapeszcie jest dla Węgrów symboliczny, gdyż to w tym miejscu rozpoczęło się powstanie przeciwko sowietom w 1956 roku.

Źródło:dorzeczy.pl

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

FBI wzięło się za Antifę. Śledztwo ws. prowadzenia brutalnej aktywności przestępczej

Złapali prokuratora jak brał 300 tys. zł łapówki. Sąd dał wiarę jego wyjaśnieniom i go uniewinnił!