Młodzież Wszechpolska pozywa prezesa pomorskiego KODu!

0
8629

Oświadczenie Zarządu Głównego Młodzieży Wszechpolskiej w sprawie aktu oskarżenia Radomira Szumełdy

W związku z informacjami prasowymi, które ukazały się m.in. w „Dzienniku Bałtyckim” czy „Newsweeku” o tym, że działacze Młodzieży Wszechpolskiej napadli na przedstawicieli Komitetu Obrony Demokracji pod Bazyliką Mariacką w Gdańsku, 28 sierpnia 2016 roku, przedstawiliśmy opinii publicznej stanowisko stowarzyszenia Młodzież Wszechpolska.

Grupa Komitetu Obrony Demokracji w trakcie Mszy Świętej za dusze ś.p. Danuty Siedzikówny i ś.p. Feliksa Selmanowicza stała tuż obok członków Młodzieży Wszechpolskiej przez około godzinę i ani ze strony Wszechpolaków, ani ze strony innych uczestników uroczystości, nie spotkała ich jakakolwiek agresja. Sytuacja zmieniła się w momencie pojawienia się w trakcie nabożeństwa Mateusza Kijowskiego, którego prowokacyjne zachowanie względem tłumu, a w szczególności kibiców, spotkało się z natychmiastową reakcją słowną uczestników Mszy Świętej.

|| A tutaj mój komentarz do tamtych wydarzeń – przyp. Darek Matecki: 

Pomimo że uważamy obecność członków KOD-u, a szczególnie Mateusza Kijowskiego – człowieka sympatyzującego z ludźmi, którzy Żołnierzy Wyklętych uważają za bandytów – za co najmniej niespodziewaną i niepotrzebną, to, mając na uwadze podniosłość uroczystości oraz jej masowy charakter, członkowie Młodzieży Wszechpolskiej zignorowali obecność grupy KOD-u, co potwierdzi każde nagranie z tamtych zdarzeń – wszechpolaków bardzo łatwo na nich rozpoznać, gdyż z uwagi na powagę i rangę wydarzeń wszyscy ubrani byli w sposób odświętny, a w ich klapach marynarek dostrzec można było wpinki ze Szczerbcem.

Nieprawdą jest więc, że działacze Młodzieży Wszechpolskiej zaatakowali zwolenników KOD-u. Pragniemy także poinformować, że po niedzielnych uroczystościach nie wystosowano żadnych zarzutów wobec jakiegokolwiek działacza Młodzieży Wszechpolskiej.

W związku z nieprawdziwymi informacjami, które za pomocą mediów rozprowadzał Radomir Szumełda – Przewodniczący Zarządu Regionalnego KOD, naruszając tym samym dobre imię Stowarzyszenia o prawie stuletniej tradycji, Młodzież Wszechpolska w celu ochrony swojego dobrego imienia jak i w związku z narażeniem  na utratę zaufania społecznego potrzebnego dla prowadzenia działalności statutowej stowarzyszenia złożyła Akt Oskarżenia z oskarżenia prywatnego wobec Pana Radomira Szumełdy o czyn z art. 212 § 2 k.k  tj. o przestępstwo zniesławienia. Ponadto Wydział Prawny Młodzieży Wszechpolskiej zareagował na publikacje dotyczące tych pomówień m.in portale internetowe  takie jak superstacja.tv, wsensie.pl odpowiedziały na nasze apele i opublikowały sprostowania dotyczące wydarzeń.

Dziś stosowne dokumenty złożone zostały w Sądzie Rejonowym Gdańsk – Północ w Gdańsku.

W imieniu ZG Młodzieży Wszechpolskiej
Michał Urbaniak

W tej sprawie wypowiedział się również Prezes Okręgu Pomorskiego Młodzieży Wszechpolskiej:

Złożyliśmy dzisiaj akt oskarżenia przeciwko Panu Radomirowi Szumełdzie w związku z pomówieniami jakich dopuścił się po sierpniowym pogrzebie Inki i Zagończyka w Gdańsku. To była dla nas bardzo ważna uroczystość i nie pozwolimy, żeby ktoś swoimi marnymi prowokacjami wplątywał nas w grę polityczną. Działacze Młodzieży Wszechpolskiej zachowywali się tego dnia wzorowo. W związku z tym będziemy dochodzić swoich racji w sądzie.”

Prezes Okręgu Pomorskiego MW, Michał Białek

Za: narodowcy.net

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here