w ,

Mocny komentarz Ziemkiewicza! Uczucia podobne do głosowania na Wałęsę.

Ustawa uchwalona w obronie zwierząt, stała się punktem zapalnym wielu konfliktów w przestrzeni politycznej i medialnej. Wiele osób zgadza się z tym co ta ustawa wprowadza, jednak nie wiele osób zdaje sobie sprawę z tego w jaki sposób została ona napisana, jak wiele niedomówień zawiera i jak wiele zamętu wprowadza w rolniczą (i nie tylko) rzeczywistość.

Do sprawy odniósł się jeden z najpopularniejszych publicystów prawicowych – Rafał Ziemkiewicz:

Wygląda, jakby pisał ją przedszkolak i zawiera nieprzemyślane przepisy (…) Czuję się jak w czasie, gdy głosowałem na Wałęsę. Tak samo się czuję po uchwaleniu tej ustawy.

Ustawa nieskonsultowana z ekspertami, napisana na kolanie przez młodzieżówkę została uchwalona, nie patrząc na konsekwencje.

Polska wieś zaznała takiej niewdzięczności, jakiej nie mogę sobie przypomnieć, by miała miejsce w ciągu poprzednich lat.

Ziemkiewicz w swoim komentarzy wyraził zaufanie wobec Prezydenta, który jak to ujął publicysta “pamięta co obiecywał rolnikom”.

Przyjęcie ustawy nastąpiło w trybie nocnym. Przeciwko jej uchwaleniu głosowali min. przedstawiciele Konfederacji, oraz niektórzy posłowie Zjednoczonej Prawicy, w tym wszyscy posłowie z Solidarnej Polski.

Kredyt zaufania jaki poprzez tą ustawę został całkowicie zniweczony, jest aktualnie nie do odbudowania. Wynika to z jednej prostej sprawy. Ciężko zaufać komuś, kto jednym pociągnięciem długopisu, niszczy z dnia na dzień branżę, na którą wielu ludzi ciężko pracowało, w która inwestowało i na którą zaciągało kredyty. To nie do pomyślenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Szwedzkie BBQ z boczkiem i Koranem w roli głównej! [WIDEO]

Sprawa reprywatyzacji – ciąg dalszy!