MON: Obiekty wojskowe będą pilnowane przez żołnierzy, a nie agencje ochrony! - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 25 maja, 2020

MON: Obiekty wojskowe będą pilnowane przez żołnierzy, a nie agencje ochrony!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Od kiedy została utworzona armia zawodowa strzeżeniem obiektów wojskowych zajmuje się 47 prywatnych firm ochroniarskich w ramach SUFO, czyli Specjalistycznych Uzbrojonych Formacji Ochronnych. Z jednej strony miało to w założeniach obniżyć koszty, z drugiej zawodowi żołnierze mieli się skupić na poważniejszych zajęciach.

Jak donosi Dziennik Polski teraz przynajmniej część obiektów, tych najbardziej ważnych ze strategicznego punktu widzenia, będzie miała chroniona przez żołnierzy. Takie są plany Ministerstwa Obrony Narodowej. Dziennik Polski pisze również, że w ciągu 5 lat koszty jakie wydawało rocznie wojsko na ochronę jbiektów przez prywatne firmy ochroniarskie wzrosły blisko dwukrotnie, co ma związek z tym, że w przetargach na ochronę obiektów wojskowych pierwszeństwo miały te firmy, które zatrudniały ochroniarzy na etatach. W tym roku koszty te mają wynieść 422 mln zł, podczas gdy w roku 2010 koszty te wynosiły 227 mln zł.

W panach ministerstwa jest, aby obiekty chroniły pododdziały jednostek wojskowych w ramach szkolenia programowego.

Za: dzienniknarodowy.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,242FaniLubię
17,853ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy