MSZ podejmie współpracę z Instytutem Pamięci Narodowej. Chodzi o popularyzowanie historii Polski! - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 26 maja, 2020

MSZ podejmie współpracę z Instytutem Pamięci Narodowej. Chodzi o popularyzowanie historii Polski!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Ministerstwo Spraw Zagranicznych podpisało porozumienie z Instytutem Pamięci Narodowej, według którego, obie instytucje będą współpracowały przy popularyzowaniu wiedzy o najnowszej historii Polski. Podkreślono, że dotychczas zaniedbywano wiele spraw z tym związanych, a konsekwencją tego jest m.in. powielanie tzw. „kłamstwa oświęcimskiego” i pojawiające się w niektórych mediach informacje o rzekomych „polskich obozach śmierci”.

– Dbałość o dobre imię Polski to kwestia, która przez lata była zaniedbywana na rzecz haseł w rodzaju „wybierzmy przyszłość”. Polityka historyczna była uznawana za passe. W rezultacie mamy od lat sytuację gorszącą – zaniedbywane są takie zagadnienia jak wkład Polski w historię Europy, osiągnięcia naszych wynalazców, noblistów czy geografów. Pora to przerwać – mówił szef MSZ Witold Waszczykowski. – To z racji takich zaniedbań w zagranicznych mediach spotykamy kłamstwo oświęcimskie, mylone są ofiary z katami – tłumaczył.

ZOBACZ: Przedwczoraj CBA (reprywatyzacja w Warszawie). Wczoraj IPN (TW Bolek). Teraz wiecie dlaczego Schetyna tak bardzo chciał likwidacji obu tych instytucji!

Minister spraw zagranicznych podkreślał, że dzięki wspólnemu projektowi, uda się rozwinąć dyplomację historyczną. Jednym z projektów, które wkrótce zostaną wdrożone w życie będzie wydanie wspólnej publikacji poświęconej II wojnie światowej. Szczególnym walorem pracy będzie fakt, iż zostanie wydana w ośmiu językach, co pozwoli na dystrybucję wśród osób posługujących się językami innymi niż polski. Prezes IPN dr Jarosław Szarek mówił podczas spotkania, że szczególnym zainteresowaniem cieszą się historie związane z Żołnierzami Wyklętymi, których szczątki są odnajdywane na warszawskiej Łączce.

– Europa nie rozumie często naszego doświadczenia, nie zna naszego umiłowania wolności. Niektórzy nie wiedzą nawet, że II wojna nie zaczęła się w 1941 roku. Musimy skończyć z polityką wstydu. Europa potrzebuje naszego świadectwa – mówił dr Szarek. – Dziękuję za słowa o zmianie, jaka zachodzi w MSZ i za kończenie z polityką bierności i zaniechania. Zbyt długo inni mogli pisać naszą historię – dodał prezes IPN.

Źródło: wprost.pl, pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,233FaniLubię
17,864ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy