„Murzyn” na indeksie słów zakazanych. Zmienią nazwy dzieł sztuki w muzeum w Kopenhadze! - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 12 lipca, 2020

„Murzyn” na indeksie słów zakazanych. Zmienią nazwy dzieł sztuki w muzeum w Kopenhadze!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Państwowe Muzeum Sztuki w Kopenhadze zmienia nazwy obrazów i innych dzieł sztuki. Od teraz słowo „Murzyn” zostanie skreślone i zastąpione innym „odpowiednim”. Np. obraz holenderskiego malarza Karela van Mandera II pt. „Głowa Murzyna” zmieni nazwę na „Głowa Afrykanina”.

Całą sytuację skomentował minister kultury Danii:
– Nie chcę się wtrącać w to, jak Państwowe Muzeum Sztuki prezentuje swe poszczególne dzieła, ale osobiście uważam, że Dania będzie biedniejsza, jeśli zapomnimy o naszej przeszłości jako mocarstwa kolonialnego.

To nie pierwsze europejskie muzeum, które ulega politycznej poprawności i zmienia tytuły dzieł sztuki. Pod koniec ubiegłego roku na podobny krok zdecydowało się holenderskie muzeum Rijksmuseum (Muzeum Narodowe). Była to reakcja na protesty organizacji walczących z “dyskryminacją rasową”. Sprawa dotyczy 350 obrazów ,które w tytule lub opisie zawierają treści niezgodne z polityczną poprawnością. I tak na przykład obraz “Czarna dziewczyna” będzie się odtąd nazywał “Młoda kobieta z wachlarzem”.

Za: dzienniknarodowy.pl

Mój komentarz: :)

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,711FaniLubię
18,053ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy