Muzułmanin zaatakował lotnisko w Paryżu. Ewakuowano 3 tysiące pasażerów! - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Muzułmanin zaatakował lotnisko w Paryżu. Ewakuowano 3 tysiące pasażerów!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Na lotnisku Orly na przedmieściach Paryża doszło do groźnego incydentu. Jeden z mężczyzn zaatakował żołnierkę patrolującą lotnisko i zabrał jej pistolet maszynowy. Napastnik został zastrzelony, tym samym prawdopodobnie udało się zapobiec zamachowi na życie podróżujących. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, napastnik był radykalnym muzułmaninem z kategorią “S”. 

Podparyskie lotnisku Orly jest międzynarodowym portem lotniczym znajdującym się zaledwie 13 km na południe od centrum stolicy Francji i stanowi wsparcie dla głównego portu lotniczego w Paryżu tj. lotniska im. Charlesa de Gaullea.

Policja nie informuje o szczegółach akcji, ale zapewnia, że lotnisko jest już bezpieczne. Mimo wszystko ze względów proceduralnych przeprowadzono ewakuację około 3 tys. pasażerów znajdujących się w terminalach. Niewiele wiemy także o samym zajściu. Napastnik, miał zabrać broń jednej z żołnierek patrolujących lotnisko, a następnie ukrył się, prawdopodobnie z zakładnikiem. Został zastrzelony na miejscu. Nie są znane powody jego działania, ale jak podaje agencja Reuters, mężczyzna to radykalny muzułmanin, który posiadał kategorię “S” i był traktowany jako potencjalny terrorysta.

Służby zabezpieczające miejsce apelują o nie zbliżanie się do barierek odgradzających terminale od pozostałej części kompleksu lotniska Orly.

Za: pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,183FaniLubię
17,885ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy