Muzułmanin zaatakował lotnisko w Paryżu. Ewakuowano 3 tysiące pasażerów!

0
10839

Na lotnisku Orly na przedmieściach Paryża doszło do groźnego incydentu. Jeden z mężczyzn zaatakował żołnierkę patrolującą lotnisko i zabrał jej pistolet maszynowy. Napastnik został zastrzelony, tym samym prawdopodobnie udało się zapobiec zamachowi na życie podróżujących. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, napastnik był radykalnym muzułmaninem z kategorią “S”. 

Podparyskie lotnisku Orly jest międzynarodowym portem lotniczym znajdującym się zaledwie 13 km na południe od centrum stolicy Francji i stanowi wsparcie dla głównego portu lotniczego w Paryżu tj. lotniska im. Charlesa de Gaullea.

Policja nie informuje o szczegółach akcji, ale zapewnia, że lotnisko jest już bezpieczne. Mimo wszystko ze względów proceduralnych przeprowadzono ewakuację około 3 tys. pasażerów znajdujących się w terminalach. Niewiele wiemy także o samym zajściu. Napastnik, miał zabrać broń jednej z żołnierek patrolujących lotnisko, a następnie ukrył się, prawdopodobnie z zakładnikiem. Został zastrzelony na miejscu. Nie są znane powody jego działania, ale jak podaje agencja Reuters, mężczyzna to radykalny muzułmanin, który posiadał kategorię “S” i był traktowany jako potencjalny terrorysta.

Służby zabezpieczające miejsce apelują o nie zbliżanie się do barierek odgradzających terminale od pozostałej części kompleksu lotniska Orly.

Za: pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here