w ,

Nadciąga nowy kryzys! Włosi już nie radzą sobie z rosnącą falą imigrantów!

Wraz z poprawą pogody wzrasta ruch na wodach Cieśniny Sycylijskiej. To tamtędy próbują przedostać się do Europy imigranci z północnej części Afryki. Włoskie władze alarmują, że nie radzą sobie z przyjmowaniem uchodźców.

W odpowiedzi na kryzys Unia Europejska zaleciła władzom Włoch utworzenie kolejnych centrów identyfikacji i rejestracji uchodźców. Obecnie działa tam już pięć tzw. hot spotów, w tym na Lampeduzie, a niebawem zostaną otwarte dwa nowe takie centra.

Włosi chcą także otworzyć tego rodzaju placówki na morzu. Plan jest taki, by przechwytywać imigrantów zanim dotrą na Półwysep Apeniński. Chodzi o to, że przechwyconych na morzu uchodźców będzie łatwiej poddać całej koniecznej procedurze, a imigranci nie będą mieli możliwości ucieczki i podporządkują się żądaniom włoskich władz.

Problem identyfikacji imigrantów, ale też stwarzane przez nich trudności z pobraniem odcisków palców wciąż stanowią poważną przeszkodę w całej procedurze uchodźczej. W piątek będą o nich rozmawiać ministrowie spraw wewnętrznych krajów UE.

 Za: pch24.pl

https://www.youtube.com/watch?v=D7GyAnxJWdE

Co myślisz?

3 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Rozmowa z Arturem Jabłońskim na temat programu KORWiN DLA BEZPIECZEŃSTWA

ABW zatrzymała agentów Putina, kiedy zatrzyma agentów Merkel?