w ,

Napisała KŁAMSTWA o Polakach. Internauci urządzili jej internetowe PIEKŁO a przeprosił sam ambasador Hiszpanii

“Polsko, pozwoliłaś nazistom zamykać Żydów w gettach i zbudować obozy koncentracyjne” Pisze doradca hiszpańskiego rządu. Liczymy na szybką reakcję Embajada de España en Polonia / Ambasada Hiszpanii w Polsce i polskiego MSZ. 

To tekst opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu 26 listopada. Doradczyni hiszpańskiego rządu chcąc wesprzeć protesty wulgarnych aborcjonistek w Polsce, opublikowała kłamstwa zarzucając nam współudział w zorganizowaniu gett i obozów koncentracyjnych dla Żydów w czasie II wojny światowej.

“Polsko, pozwoliłaś nazistom zamykać Żydów w gettach i zbudować obozy koncentracyjne”

Pisze doradca hiszpańskiego…

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu Środa, 25 listopada 2020

Wpis dotarł do ponad 100.000 odbiorców na samym Facebooku i wywołał lawinę komentarzy w polskim Internecie, również poza Facebookiem. W serwisie wykop wygenerował 57.2 tys. wyświetleń. Nic dziwnego, że Polacy oburzeni słowami niedouczonej, przepełnionej lewicową ideologią Hiszpanki rozpoczęli akcję, której Pani Inmaculada Martinez długo nie zapomni.

Już 27 listopada wpis zniknął z jej profilu a ona sama zablokowała dostęp do swojego Twittera osobom, których nie obserwuje – ukryła profil za tzw. “kłódką”. A dzień później zupełnie go usunęła. Wielka “spikerka do wyjanęcia” jak sama siebie nazywała na stronie internetowej nie poczuła się do odpowiedzialności za kłamstwo i nawet nie przeprosiła.

Pani Inma usunęła wpis na Twitterze. Dobrze, jednego kłamstwa mniej. Teraz trzeba wymusić, aby przeprosiła!

Tango down, nasza akcja udana. Dziękuję za dziesiątki reakcji!

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu Czwartek, 26 listopada 2020

Konto inma_martinez usunięte z Twittera.

To samo stało się z jej kontem na LinkedIn:

Konto na Instagramie zdecydowała się ukryć:

W Internecie pojawiły się dziesiątki komentarzy takich jak ten: “Tradycja pogromów Żydów w Hiszpanii sięga wczesnego średniowiecza. Na przykład przez kilka wieków trwały wielkanocne pogromy Żydów w mieście Beziers. Edykt z Alhambry wydany 31 marca 1492 roku. nakazujący wypędzenie Żydów z Królestwa Hiszpanii i jej posiadłości został formalnie odwołany przez rząd Hiszpanii 16 grudnia 1968. Ktoś ma chyba antysemityzm w genach”.

Dzięki akcji zainicjowanej przez OMA głos zabrał również ambasador Hiszpanii: “Rozumiem i w pełni podzielam oburzenie wszystkich, którzy zetknęli się z tym nikczemnym komentarzem i wyrazili słuszny gniew. Polska i Polacy zasługują na najgłębszy podziw i współczucie za ogrom cierpienia doznanego podczas IIWW. Szacunek! @MSZ_RP @PLenEspana @RauZbigniew”

 

Nagłośniona przez nas wypowiedź współpracowniczki hiszpańskiego rządu przebiła się do mediów. Wpis został skasowany ale…

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu Piątek, 27 listopada 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Ten film trzeba pokazywać opozycji do skutki! Timmermans i podwójne standardy ws. “praworządności”

WYWIAD Dariusz Matecki dla “Warszawskiej”: Czy samorządowcy (z PO) chcą doprowadzić do rozbicia dzielnicowego Polski?