w ,

„Nie mają żadnych granic!” Politycy PO wykorzystują w kampanii wyborczej zdjęcia dziecka chorego na białaczkę

Kandydatka na posła z listy Koalicji Obywatelskiej, członek Platformy Obywatelskiej, z dumnie umieszczonym banerem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na swoim profilu, umieściła najbardziej obrzydliwy wpis tej kampanii. Zaatakowała Prezydenta Andrzeja Dudę wykorzystując zdjęcie dziecka chorego na białaczkę. Pisarz Jacek Piekara komentuje to wprost: „Ta amoralna polityczna hiena podaje zdjęcie chorego na białaczkę amerykańskiego chłopczyka (Beckett Burge) i używa go do ataku na prezydenta Dudę. Świetnych masz zwolenników, pani Kidawo! Rzygać się chce jak się na was patrzy…”

Maciej Zemla, redaktor wPolsce.pl komentuje: „Dziecko po lewej to Beckett Burge z Teksasu. Dziewczynka, która go podtrzymuje to 5-letnia Aubrey. Chłopczyk umiera na białaczkę. Jestem ciekaw, czy jego rodzina wyraziła zgodę, by politycy Koalicji Obywatelskiej wykorzystywali ich zdjęcia w kampanii wyborczej… #Kidawa2020”.

Do jakich granic bezczelności posuną się jeszcze politycy Platformy Obywatelskiej, aby uderzyć w Prezydenta Dudę? Oni chcą „walczyć z hejtem”?

Gdzie ten wpis pojawił się najpierw? Na profilu „wolne-media”, czyli profilu prowadzonym przez osoby, które zakłócały spotkania Patryka Jakiego a obecnie jeżdżą po całym kraju i zakłócają spotkania z Prezydentem Andrzejem Dudą. Osoby te wielokrotnie widywane były w siedzibie Platformy Obywatelskiej.

Powyższy wpis spotkał się z uznaniem m.in. Łukasza Olejnika, który w opisie na Twitterze ma wpisane „Ekonomista Platformy Obywatelskiej” oraz przez Krzysztofa Strzałkowskiego, wieloletniego działacza Platformy Obywatelskiej, burmistrza dzielnicy Wola m.st. Warszawy, przewodniczącego Klubu Radnych Koalicja Obywatelska i Komisji Zdrowia w Sejmiku Mazowsza. 

Dodajmy, że jeden post przed opublikowanymi zdjęciami na profilu „wolne-media” udostępniono wpis Tomasza Grodzkiego.

To oczywiście nie są jedyne wpisy tego typu:

Czy można posunać się do jeszcze bardziej obrzydliwych rzeczy niż wykorzystywanie śmiertelnie chorego dziecka?

Chłopca i jego rodzinę nie było trudno zlokalizować na Facebooku, czy doczekamy się przeprosin ze strony sztabu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej?

Wiem, że temat budzący bardzo wiele negatywnych emocji ale proszę o kulturalne komentarze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Prokuratura miażdży Wyborczą! „Nierzetelna” „Manipulacje”

Ten klip bije rekordy popularności! „Nieformalny spot Kidawy”