w ,

Niemcy będą walczyć o zaprzestanie rozbudowy portów w Szczecinie i Świnoujściu! 

Dotychczasowa rozbudowa infrastruktury portowej w Szczecinie i Świnoujściu, na którą wydano już ok. 320 mln zł, z pewnością nie mogła się podobać władzom niemieckich portów. Inwestycje te były akceptowane tylko dlatego, że bezpośrednio nie mogły zagrozić dominującej pozycji Niemców na południowym Bałtyku.

Sytuacja może się jednak niebawem zmienić. Szewską pasję u naszych zachodnich sąsiadów spowoduje budowa potężnego terminalu przeładunkowego w Świnoujściu za 2 mld zł, który realnie uderzy w interesy portów w Rostocku, Wismarze i Lubece.

W ciągu ostatnich kilku lat władze portów w Szczecinie i Świnoujściu pokazały jak należy się rozwijać, by generować coraz większe przychody. Za kwotę ok. 320 mln zł rozbudowana została infrastruktura portowo-terminalowa. Zmodernizowano również dojazdową infrastrukturę drogową i kolejową. Wszystko po to, by porty w Świnoujściu i Szczecinie mogły przeładowywać więcej towarów i być bardziej atrakcyjne dla firm importujących/eksportujących swoje towary drogą morską.

To jednak nie koniec inwestycji. W Świnoujściu planowana jest budowa nowego terminalu kontenerowego. Koszt tego przedsięwzięcia jest olbrzymi – pochłonąłby ok. 2 mld zł. Co jednak istotne – wybudowanie nowego terminalu miałoby gigantyczne znaczenie gospodarcze dla naszego kraju. Okazałoby się bowiem, że zlokalizowane na terytorium Polski porty przeładunkowe (wspomniane Świnoujście/Szczecin oraz Gdynia i Gdańsk) przejęłyby pozycję dominującą na południowym Bałtyku portom zlokalizowanym na terytorium Niemiec (Lubeka, Rostock, Kolonia i Wismar).

Mając na względzie fakt, że nowy port w Świnoujściu mógłby stać się głównym terminalem przeładunkowym dla Czechów i Słowaków (co wiązałoby się z gigantycznymi stratami dla niemieckich portów południowego Bałtyku), należy się spodziewać sporego oporu władz, mediów czy nawet ekologów naszych zachodnich sąsiadów. Wszak chodzi tutaj o gigantyczne pieniądze liczone w miliardach euro, a tego Niemcy nie będą chcieli oddać bez walki.

Za: niewygodne.info.pl

15 komentarzy

Dodaj odpowiedź
 1. Donald wykonywał wszystkie polecenia Angeli, które były korzystne dla Niemiec ale nie dla Polski. Nie dbał w ogóle o interes Polski

 2. Jak Niemcy zapłacą nam za zniszczenie w czasie wojny, naszej ukochanej ojczyzny Polski, to będziemy też bogaci. Powinni nam zapłacić odszkodowanie jak i innym krają, które zburzyli.

 3. wystarczy fasizmu Polska jeszcze bedzie potega a tego niemcy sie boja bo juz niedlugo ,zakonczy sie ich dominowanie Polska jest madra i bogata nie potrzebuje doradzcow z nikad bo ma swoich ludzi wyksztalconych a niemiec nie bedzie nam mowil co mamy robic ,precz z faszyzmem odsunac sie od wrogow i dzialac a nie gadac

 4. Niemcy zawsze byli wrogami Polski. I w tej kwestii nic się nie zmieniło i nie zmieni. My mamy być zawsze pod butem germańca. Nie pozwolą sobie aby Polska się wydzwignęła i stała się równorzędnym partnerem. Jak Niemiec ma za dużo cukru to dostosowanie Polski do UE polega na zamknięciu polskich cukrowni. Jak Niemiec buduje statki to dostosowanie Polski do UE polega na zlikwidowanie polskich stoczni. Poprzedni rząd PO-PSL – służalczy sposób wykonywał wytyczne Brukseli.

  • cala w tym prawda jestesmy bogaci mamy wiele zloz na naszej ziemi i dlatego niemcy obawiaja sie abysmy ich nie przeskoczyli ,buntuja sie bo przeciez niemiec uwaza sie za potege a polska to tylko pionek i mozna robic i mowic co sie chce .MyPolacy mamy swoja dume i mamy prawo decydowac o sprawach wewnetrznych w naszym kraju ,Mielismy wiele zakladow przemyslowych i dzisiaj wszystko zostalo sprzedane przez ,PO a tylko dlatego ze mamy wewnatr wielu zdrajcow ,nie obawiajmy sie stawicz czola tym ktorzy uwazaja ze Polska to nikt My Polacy to narod wierny swej ojczyznie i nie poddawajmy sie .

 5. my POLACY nie poddamy sie ,faszyzm jest przeszloscia idzmy do przodu ,bedziemy potezni , zawsze beda sie czepiac polskiej inteligencji ,nie bojmy sie to my POLACY jestesmy narodem kochajacym nasza ojczyzne i kto smie mowic nam co mamy robicz do przodu POLSKO

4 pingi oraz trackbacki

 1. Pingback:

 2. Pingback:

 3. Pingback:

 4. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Wojciech Cejrowski: Imigranci zniszczą Niemcy. Polska powinna stawiać mur!

Opis cenzury prewencyjnej Facebooka.