Niemcy: szkoła rezygnuje z kolęd, by nie drażnić wyznawców Allaha! - PrawicowyInternet.pl
środa, 27 maja, 2020

Niemcy: szkoła rezygnuje z kolęd, by nie drażnić wyznawców Allaha!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Jedna z chrześcijańskich szkół zrezygnowała z odegrania na koncercie w kościele pieśni, które mówią o Chrystusie. Taką decyzję podjęto ze względu na chęć zapewnienia muzułmanom lepszych warunków integracji.

Sarstedt to niewielkie miasto położone w powiecie Hildeshem w Dolnej Saksonii. Dyrekcja jednej z chrześcijańskich szkół współorganizowała świąteczny koncert w katolickim kościele Ducha Świętego. Kolędy miał śpiewać tam szkolny chór. Zdecydowano jednak o rezygnacji z pieśni kościelnych ze względu na muzułmanów. Na koncercie było obecnych pięć muzułmańskich dziewcząt. Azylantki nie są wprawdzie uczennicami szkoły, ale mieszkają w internacie i biorą udział w kurskie niemieckiego.

 – Klasy i nauczycielka muzyki świadomie zrezygnowały z wyboru pieśni z odniesieniem do chrześcijaństwa, by umożliwić udział tym młodym osobom – powiedziała rzecznik prasowa szkoły Marita Bünger w rozmowie z „Hildesheimer Allgemeinen Zeitung”.

Jak informuje tygodnik „Junge Freiheit”, nie chodzi tu jednak o żądanie uczniów lub rodziców, ale o decyzję nauczycielki, która wybrała do odegrania dwa utwory pozbawione chrześcijańskich konotacji.

Jak zapewnia Bünger, w tej decyzji przejawia się właśnie duch chrześcijański. – Nasza szkoła reprezentuje wartości chrześcijańskie, a do nich należy także tolerancja względem innych religii – podkreśliła.

Za: pch24.pl, źródło: jungefreiheit.de

A Was zapraszam do posłuchania POLSKICH KOLĘD:

Kolędy

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,226FaniLubię
17,873ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy