Niemcy: szkoła rezygnuje z kolęd, by nie drażnić wyznawców Allaha!

1
21264

Jedna z chrześcijańskich szkół zrezygnowała z odegrania na koncercie w kościele pieśni, które mówią o Chrystusie. Taką decyzję podjęto ze względu na chęć zapewnienia muzułmanom lepszych warunków integracji.

Sarstedt to niewielkie miasto położone w powiecie Hildeshem w Dolnej Saksonii. Dyrekcja jednej z chrześcijańskich szkół współorganizowała świąteczny koncert w katolickim kościele Ducha Świętego. Kolędy miał śpiewać tam szkolny chór. Zdecydowano jednak o rezygnacji z pieśni kościelnych ze względu na muzułmanów. Na koncercie było obecnych pięć muzułmańskich dziewcząt. Azylantki nie są wprawdzie uczennicami szkoły, ale mieszkają w internacie i biorą udział w kurskie niemieckiego.

 – Klasy i nauczycielka muzyki świadomie zrezygnowały z wyboru pieśni z odniesieniem do chrześcijaństwa, by umożliwić udział tym młodym osobom – powiedziała rzecznik prasowa szkoły Marita Bünger w rozmowie z „Hildesheimer Allgemeinen Zeitung”.

Jak informuje tygodnik „Junge Freiheit”, nie chodzi tu jednak o żądanie uczniów lub rodziców, ale o decyzję nauczycielki, która wybrała do odegrania dwa utwory pozbawione chrześcijańskich konotacji.

Jak zapewnia Bünger, w tej decyzji przejawia się właśnie duch chrześcijański. – Nasza szkoła reprezentuje wartości chrześcijańskie, a do nich należy także tolerancja względem innych religii – podkreśliła.

Za: pch24.pl, źródło: jungefreiheit.de

A Was zapraszam do posłuchania POLSKICH KOLĘD:

Kolędy

Komentarze:

komentarzy

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here